banner1028

Erhan Usta’dan Ladik'e İlçe Bazlı Teşvik Talebi

Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesinde, Ladik’in İlçe Bazlı Teşvik Sisteminde neden bir üst grupta olmadığını sordu.

Erhan Usta’dan Ladik'e İlçe Bazlı Teşvik Talebi

İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Plan Bütçe Komisyonu üyesi ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bütçesinde, Ladik’in İlçe Bazlı Teşvik Sisteminde neden bir üst grupta olmadığını sordu.

Usta: ‘’İlçe bazlı teşvik sistemine geçildi. Samsun'da da 8 ilçe bir üst gruba taşındı fakat bizim ilçelerimizden bir tanesi var ki Lâdik, hakikaten gelişmişlik açısından baktığımızda 8 ilçeden daha kötü durumda’’ dedi.

Lâdik’in bir üst gruba geçemediğine vurgulayan Usta, Sanayi ve Teknoloji Bakanına ‘’Buna tekrar bakma imkânı olur mu, revize etme imkânı olur mu?’’ diye sordu.

Bakanlık daha sonra yazılı olarak verdiği cevapta, Ladik’in durumunun diğer ilçelerden daha iyi olduğunu, okur yazar kadın oranı, okul öncesi ve ortaöğretim okullaşma oranları, yüz bin kişiye düşen diş hekimi sayısı, kişi başı belediye geliri gibi hususlardan diğer ilçelere göre avantajlı olduğunu belirtmesi üzerine Usta, ‘’Bir değerlendirme yapılması ve revize edilmesi gerekiyor. Böyle bir ilçenin teşvik sisteminden yararlanmaması kabul edilemez. Lâdik gözümüzün önünde, o bölgedeki diğer ilçelerden farksız, Demek ki sizin göstergeleriniz yanlış’’ diyerek eleştirdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER