banner1014

Engiz Çileği Çiftçiyi Mutlu Ediyor

19 Mayıs  İlçe Tarım  ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan çilek yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında 30 çiftçi projeden yararlanarak çilek bahçelerini hazırlamaya başladı.

Engiz Çileği Çiftçiyi Mutlu Ediyor

19 Mayıs  İlçe Tarım  ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan çilek yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında 30 çiftçi projeden yararlanarak çilek bahçelerini hazırlamaya başladı. Engiz çileği pazarlarda tüketicilerden büyük ilgi görüyor. İlk hasadın geçen yıl ve daha önceki yıllarda dikilmiş bahçelerden mayıs ayı içerisinde yapılacağı öngörülüyor. Proje kapsamında yaklaşık150 bin fide toprakla buluşuyor. Çilek Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi ile 19 Mayıs ilçesinin yaklaşık 15 mahallesinde çilek üretilmektedir.

19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal tarafından yapılan açıklamada ''Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında projemize başvuran çiftçilerimize 19 Mayıs Üniversitesi ile birlikte proje kapsamında eğitim verilmesi planlanmıştır. Ayrıca Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün çiftçilerimizin kullanımı için projelendirdiği yastık ve malçlama makinesini de bu yıl ilk defa çiftçilerimize kullandırdık, bu sayede çiftçilerimiz hem zamandan kazanmış oldu hem de modern tarım alet ve ekipman kullanımı ile ekim dikim maliyetlerini düşürmüş olduk. 2022 yılının çiftçilerimize bereket getirmesini''  dilerim dedi.

HARUN YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER