banner1014

Bafra Kaymakamından Et Üretim Çiftliği Ziyareti

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen gerçekleştirdiği Et Üretim Çiftliği ziyaretinde “ Hem et hem süt olarak Bafra gerçekten güzel bir coğrafyaya sahip. Ben bu yılında bereketli olmasını diliyorum ”dedi.

Bafra Kaymakamından Et Üretim Çiftliği Ziyareti

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen gerçekleştirdiği Et Üretim Çiftliği ziyaretinde “ Hem et hem süt olarak Bafra gerçekten güzel bir coğrafyaya sahip. Ben bu yılında bereketli olmasını diliyorum ”dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun ve beraberindeki heyet Güldoğan Et Üretim Çiftliği sahibi ve Samsun Kırmızı Et Üreticiler Birlik Başkanı Erdal Doğan'ın işletmesini ziyaret ederek hayvan üreticiliği ile alakalı fikir alışverişinde bulundu.

Tepecik Mahallesinde bulunan Et Üretim Çiftliği ziyaretinde konuşan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen “ Geçen hafta da bir çiftliğimizi ziyaret ettik. Malum yaklaşan Kurban bayramı ile alakalı çiftliklerimizi gezerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yarında bir toplantıda hem kesim fiyatını belirleyeceğiz, hem de bu konuları konuşacağız. Hem et hem süt olarak Bafra gerçekten güzel bir coğrafyaya sahip. Ben bu yılında bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu.

Et Üretim Çiftliği sahibi ve Samsun Kırmızı Et Üreticiler Birlik Başkanı Erdal Doğan ise Çiftliğimizi ziyaretinden dolayı gelen heyete teşekkür ediyorum. Bizi ziyadesiyle memnun ettiler. Sayın Kaymakamımızın ifade ettiği gibi bilinçli bir üretim yaparsak hem ilçemize hem de bölgemize katkı sağlayacağımızı düşünüyorum ”dedi.

Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, “Ben kavun arazisinde de ifade etmiştim. Tarıma önem veren bir kaymakamımız var. Önce kavun hasadını ardından da bu çiftliği ziyaret ettik. Bafra bugün tarım da ve hayvancılıkta iyi bir konumda gözüküyor. Bütün çiftçi ve üreticileri tek tek geziyoruz. Bafra’yı tarım ve hayvancılıkta nereye taşıyabiliriz. Bunu görüyoruz. Bunun dosyasını hazırlıyoruz. İnşallah Bafra’mız için hayırlı olur ”ifadelerini kullandı.

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Dursun da yaptığı açıklamada; “Bugün ikinci ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşan Kurban vesilesi ile bu tür işletmeleri ziyaret ediyoruz. Bu işletmelerde kesim yapacakları konusunda da bilgilendirme yapıyoruz. Burada kesim yaparken de hayvanların refahını göz önünde bulundurularak kesim yapmaları İslami ve hijyenik kurallara göre kesim yapmaları gerekiyor. Bu konularda da işletme sahiplerini uyarıyoruz. İnşallah Kurban Bayramı da herkes için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.
 

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neşe boz
Neşe boz - 2 yıl Önce

Yakışır Dededağı

SIRADAKİ HABER