banner1028

Bafra GİAD: Tarım Desteği Bafra Ekonomisine Pozitif Yansıyacak

Bafra Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Burak ÖZTURAN; üretici maliyetlerinin artmasından dolayı çeltikte revize edilen fiyatlarla mağduriyetin ortadan kaldırılarak Türkiye geneli çiftçinin deposunda bekleyen 75bin ton çeltiğin 15bin tonluk kısmının Bafra Ovası’ndan alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bafra GİAD: Tarım Desteği Bafra Ekonomisine Pozitif Yansıyacak

Bafra Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Burak ÖZTURAN ve yönetim kurulu üyeleri tarafından yapılan TMO Ajans Amirliği ziyaretinde; üretici maliyetlerinin artmasından dolayı çeltikte revize edilen fiyatlarla mağduriyetin ortadan kaldırılarak Türkiye geneli çiftçinin deposunda bekleyen 75bin ton çeltiğin 15bin tonluk kısmının Bafra Ovası’ndan alınmasına ilişkin planlama gündemdeydi.

Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklama ile birlikte Bafra’da 4 gün gibi kısa bir zamanda 2 bin ton çeltik alımı yaptıklarını ifade eden TMO Bafra Şube Müdürü Sayın Mustafa İSPİRLİ bu rakamı yakın zamanda depolardaki müsaitliğe göre 5bin tona ulaştıracaklarını belirtti. Bu satışın 15bin tona ulaşması durumumda ilçemize 60 milyon TL’ye yakın nakit girişinin olması beklenmektedir.

Çiftçilerimizin depolarında bekleyen çeltikleri ekonomiye kazandırarak Bafra esnafına can suyu sağlayacak tarım destek paketinin 1,5 yıldır Bafra esnafının yaşadığı ciro ve iş kaybını otomatik olarak rahatlatacağını vurgulayan Burak ÖZTURAN, tarıma dayalı bir yapıya sahip olan Bafra ekonomisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çeltik alım fiyatlarını artırarak alım yapılmasıyla önümüzdeki günlerde piyasaya yansıyacak olan iş hacminden olumlu yönde sonuç elde edeceklerini söyledi.

Yeni çeltik ekimine başlayan Bafra Ovası çiftçilerine yeni sezonunun hayırlı, uğurlu ve bereketli geçmesini dileriz.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER