banner1014

Arı Yetiştiricilerine Şeker Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde; Bafra, Alaçam ve Yakakent İlçesi arıcılarına şeker dağıtımı gerçekleştirildi.

Arı Yetiştiricilerine Şeker Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde; Bafra, Alaçam ve Yakakent İlçesi arıcılarına şeker dağıtımı gerçekleştirildi.

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Rukiye PINAR, Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Rasim KAPLAN, Bafra, Alaçam ve Yakakent İlçe Tarım ve Orman Müdürleri ve teknik personellerinin katılımı ile Bafra, Alaçam ve Yakakent İlçesi arıcılarına şeker dağıtımı gerçekleştirildi.

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada; “İlimizde 2021 yılı TÜİK verilerine göre arıcılık yapan işletme sayımız 1610, toplam arılı kovan sayımız ise 86.076 dır. Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) göre ise aktif olarak arıcılık yapan işletme sayımız 1290, kovan sayımız ise 94.166’dır.2021 yılı arılı kovan desteklemesinde 1090 işletme, 82.504 kovana 1.650.080 TL destekleme ödemesi yapılmıştır.

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü / Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü / Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü'nün ilgi yazısında arıcılarımıza destek olmak için T.C. Tarım ve Orman Bakanlığının bilgisi dahilinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ilimizde faaliyet gösteren AKS 'de (Arıcılık Kayıt Sistemi) kayıtlı ve aktif arıcılık yapan yetiştiricilerimize dağıtılmak üzere Çarşamba Şeker Fabrikasından 216 ton kristal şeker tahsis edilmiştir.

Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı, aktif kolonisi olan arıcılara Şeker dağıtımı Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde İlimiz Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından gerçekleştirilmektedir.

Terme, Çarşamba, Salıpazarı, Ayvacık, Vezirköprü, Ladik, Havza, Kavak, Asarcık, Alaçam, Yakakent ve Bafra ilçelerinde 135 ton şeker dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Diğer ilçelerimizde önümüzdeki günlerde dağıtılmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
UTKU SEZER
UTKU SEZER - 1 yıl Önce

şeker balı yiyoruz yani teşekkürler.

SIRADAKİ HABER