banner1028

Alaçamlı Genç İşadamı 32 Yaşında Kendi İşini Kurdu

Samsun Alaçamlı Recep Kırbaş, 32 yaşında kurduğu Proparts Otomotiv Dış Ticaret A.Ş. şirketi, şimdi 65 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlıyor.

Alaçamlı Genç İşadamı 32 Yaşında Kendi İşini Kurdu

Samsun Alaçamlı Recep Kırbaş, 32 yaşında kurduğu Proparts Otomotiv Dış Ticaret A.Ş. şirketi, şimdi 65 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlıyor. Birçok ağır vasıta, çekici ve dorse markalarının yedek parça ihtiyacını sağlayan, İstanbul İkitelli OSB-Dolapdere Sanayi Sitesi'ndeki Proparts Otomotiv, dünyanın 65 farklı ülkesine toptan ürün satıyor.

Proparts Otomotiv her yıl yaklaşık %20-25 büyüme hedefi içerisinde olduğunu aktaran şirketin en büyük kurucu ortağı ve genel müdürü genç iş insanı, girişimci Recep Kırbaş, “Hem toptan tedarik ve hem de global pazarlarda satış yapan Proparts Otomotiv; motordan süspansiyona, kabinden elektrik sistemlerine kadar ağır vasıta (kamyon, dorse, otobüs) ticari araçlardaki 20 farklı ürün grubun tamamında geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir. 45 bin çeşit ürünün tedarikçisi olarak da binlerce global işbirliği bulunmaktadır. Ağır vasıta yedek parça endüstrisinde dünya lideri olma hedefi yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlemekteyiz” dedi.

Bafra Ajans

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER