banner1028

Alaçam Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Alaçam Belediyesi Personel Limited Şirketi bünyesinde çalışan 80 personele yönelik Belediye İş Sendikası ile 01.10.2022-31.12.2023 tarihlerini kapsayan 15 aylık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Alaçam Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Alaçam Belediyesi Personel Limited Şirketi bünyesinde çalışan 80 personele yönelik Belediye İş Sendikası ile 01.10.2022-31.12.2023 tarihlerini kapsayan 15 aylık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle birlikte şirket bünyesinde çalışan personelin maaşlarında % 30’luk iyileştirme gerçekleşti.

Alaçam Belediye Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde Belediye Başkanı İlyas ACAR, Belediye- İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas YİĞİT, Birim Müdürleri, sendika ve işçi temsilcileri katıldı.

Alaçam Belediye Başkanı İlyas ACAR yaptığı açıklamada; “ Personelimizin talep ve tekliflerini dikkate alarak 01.10.2022-31.12.2023 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesine imza attık. Sözleşme ile şirket işçilerimizin maaşlarında önemli ölçüde iyileştirmeler yaptık. Biz her zaman emeğin ve emekçinin yanındayız. İşçilerimizin haklarını korumak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Çalışanlarımızı enflasyona, fiyat artışlarına ezdirmemek adına belediyemizin ekonomik imkânlarını göz önünde bulundurarak personelimizin maaşlarında %30’luk bir artış gerçekleştirdik. Toplu iş sözleşmesinin personelimize ve ailelerine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye- İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas YİĞİT ise; “Süreç boyunca bizlere desteğini esirgemeyen ve her zaman işçilerimizin yanında olan Sayın Belediye Başkanımız İlyas ACAR’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER