banner1028

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursundan Açıklama

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu Kurucu Temsilcisi Rıfat Yılmazdan Açıklama.

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursundan Açıklama

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu Kurucu Temsilcisi Rıfat Yılmazdan Açıklama.

Özel Yeşil Bafra Sürücü Kursu Kurucu Temsilcisi Rıfat Yılmaz'ın yaptığı konuşma; “Sürücü Kurslarında Eğitimin Kalitesinin artırılması ye kurslar arasında kronikleşen Haksız rekabetin önlenebilmesi için her dönem başı ya da 3 ayda veya 6 ayda bu da mümkün değilse, senede bir SGK ve Vergi Dairesinden "Borcu Yoktur Belgesi" istenmelidir” dedi.

Rıfat Yılmaz açıklamasında; “İlgili Genelge, Yönetmelik ve Kanunlarda, Kurumlardan " Borcu Yoktur Belgesi" istenmesini engelleyen maddeler varsa, bu engelin kaldırılması ile ilgili, yasal çalışmalar yapılarak uygulamaya geçilmesi, sektördeki kanayan yarayı büyük ölçüde kapatacaktır. Ayrıca halenkurum devir ve nakillerinde borcu yoktur belgesi istenmesi ile ilgili gerekli mevzuat düzenlemeleri yapılması hususunda; Bilgilerinize arz ederim” ifadelerini kullandı.

Yılmaz sözlerini şu ifadelerle tamamladı; “Son hazırlığı yapılan torba yasaya sadece "SGK ve Maliye Borcu olan Özel Öğretim kurumları veya MTSK'lar borçları ödenmeden devredilemez" ifadesinin koyulmasının problemi kökünden çözeceğini düşünüyorum.”

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER