banner1014

İLKEM’de Başarıyı Yakalayan Öğrenciler Ödüllendirildi

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi’nde LGS sınavında başarıyı omuzlayan İLKEM’li öğrencilere Başarıyı Ödüllendirme programı yapıldı.

İLKEM’de Başarıyı Yakalayan Öğrenciler Ödüllendirildi

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi’nde LGS sınavında başarıyı omuzlayan İLKEM’li öğrencilere Başarıyı Ödüllendirme programı yapıldı.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile DYK sistemi ile Sınav Hazırlık grubu öğrencilerine hizmet veren İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezi LGS sınavında derece yapan ve nitelikli okullara yerleşen öğrencilerini ödüllendirdi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın rahatsızlığı ile katılım sağlayamadığı programa İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve Ramazan Bayraktar katılım sağladı.

“Çağın getirdiği yenilikleri öğrencilerimizle buluşturuyoruz”

 Açılış konuşmasın yapan Eğitimci İdris Yüce; “İlkadım Etüt ve Eğitim Merkezlerimiz her geçen yıl kazandığı tecrübe ile büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Sadece İlkadım’a değil Samsun genelinde birçok öğrencilerimizin de ilgi odağı olan bir kurumuz.3 farklı şubemizde Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın eğitime verdiği önem ile çağın getirdiği yenilikleri yakından takip ederek eğitim ve öğretim sağladığımız İLKEM kurslarımızda yaşadığımız başarılar hepimizi mutlu etmekte. Bu vesile ile başarı kazanmış tüm öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen velilerimize canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“Başkan Demirtaş’ın eğitime verdiği destek başarıyı getirdi”

Programda duygu ve düşüncelerini paylaşan İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz,” İstiklâl Marşının 97.yıl dönümünde İlkadım Belediye Başkanı makamında ziyaret eden İLKEM’li öğrencilere sohbet edip istek ve taleplerini soran Başkan Demirtaş, LGS sınavında derece yapanlara bizimde bir sürprizimiz olacak diyerek başarı sözü almıştı. Buna karşılık öğrenciler Başkanla birlikte Samsun spor maçına birlikte gitme talebinde bulundular. Pandemi dolayısıyla maça gidemeyen öğrencilere ve başarı yakalayan öğrencilerimize Başkanımız Necattin Demirtaş sözünü tutarak kendisini ziyarete gelen tüm öğrencileri Samsunspor formasıyla ödüllendirdi “diye konuştu.

“Bizler her daim yanınızdayız”

Buradan aldıkları eğitimle başarıyı yakalayan evlatlarımız geleceğimizi teslim edeceğimiz yarının büyükleri olacağını söyleyen İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,”Burada bulunan ve başarıyı yakalayan her bir öğrencimiz yakında takip edip hayat hikayelerini biliyorum. Sizlerle ilk karşılaşmamızda sizin diğerlerinde hiçbir farkınız yok. Siz bunu başarırsınız o ışığı sizlerde görüyorum demiştim. Çünkü ben öğretmenlerimizin samimiyetinden  sizlerinde gayretinizden emindim. Burası bu gün çalıştık başardık dediğiniz nokta. Sizler geleceğin valisi, kaymakamı, doktoru olacaksınız. Bundan sonraki hayatınızda özveri ile çalışacaksınız. Bizler her daim yanınızdayız. Azminiz ve başarılarınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Önce iyi bir insan olmalısınız”

Öğrencilerimiz sistemli bir şekilde çalışarak bu başarıyı elde etmişlerdir. Başarılarının devamını üniversitede de görmek istiyoruz diyen İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Bayraktar,” Hangi görev ve mevkilerde olduğunuz önemli değil, önce iyi bir insan olmalısınız. Zaten iyi birer insan olmayı başarırsanız, arkasından mesleki başarılar de gelecektir. Bizim yerimize geçecek ve daha iyilerini başaracak nesil sizler olacaksınız. Kazandığınız üniversitelerde sizlere başarılar dilerim” dedi.

“Başarıyı yakalayan öğrenciler formalarına kavuştular”

Programa katılım sağlayan tüm öğrenciler Samsunspor formalarını İlkadım Belediye Başkan Yardımcılar Ramazan Bayraktar, Şerif Mırık ve İlkadım Belediyesi Basın-Yayın Müdürü Hüseyin Özköse’nin ellerinde aldılar. İLKEM öğretmenlerine ise ödüllerini, Eğitim Koordinatörü Davut Öz takdim etti.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER