banner1014

Hamdi Yıldız; “Artık Bu Rezilliklere Bir Son Verin!”

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, “Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde teftişte görevini hakkıyla yapanları hariç tutuyorum” dedi ve uyardı.

Hamdi Yıldız; “Artık Bu Rezilliklere Bir Son Verin!”

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, “Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde teftişte görevini hakkıyla yapanları hariç tutuyorum” dedi ve uyardı.

Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız yaptığı açıklamada; “Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünde teftişte görevini hakkıyla yapanları hariç tutuyorum. Ancak işini yaparken duygularını, siyasi düşüncelerini, ideolojilerini, bağlantılarını karıştıran sahiplerine göre karar çıkartanlara son kez söylüyorum işinizi adam gibi yapın” diye konuştu.

Hamdi Yıldız; “Bir idareci memurla tartıştı diye nerdeyse memuriyetten mene gidecek disiplin cezası ve yöneticilik görevini üzerinden alma idari teklifinde bulunuyorsun ve karar uygulanıyor. Diğer tarafta okul müdürünü müdür yardımcısı odasında kilitleyerek tehdit ediyor, yetmiyor bahçede saldırıyor okul müdürü can güvenliği tehlikesi yaşıyor. Ama ilçenin yürüttüğü soruşturma sonucu müdür yardımcısı için verilen ceza kararı uygulanmıyor” dedi.

Başkan Hamdi Yıldız açıklamasında; “Bir tarafta okul müdürü! Öğrencinin notunu karne verdikten sonra değiştirip sınıf geçiriyor ildeki müfettişler hükmü açık bir konuyu adama göre değerlendirdiği için sonuçlandır(a)mıyor, bakanlıktan gelenler aklayıp gidiyor. Diğer tarafta öğrencinin devamsızlığını değiştirdiği için müdür yardımcısının görevi sonlandırılma cezası hemen yapıştırılıp adli olarak yargılanma teklifi getiriliyor” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Yıldız, “Bir okulda üç tane idareci bir birine giriyor ve okulun iklimini yerle yeksan ediyor müfettiş birini bırakıp diğer ikisini görev yeri değişikliği ile gönderiyor. Bir yerde hata, kasti bir eylem var ise karşılığı adama göre değil, yapılan işe fiile göre uygulanmalı. Bu işin muhataplarına defalarca söyledik okullarda idarecilerin itimadını, güven duygularını sarsan, vicdanları yaralayan kararlar çıkartıyorsunuz. Şu anda üyemiz olsun yada olmasın büyük risk ve sorumluluk yüklenmiş olan idarecilerimizin yaptıkları işlerin karşılığında tek beklentileri güven. Bunları defalarca dile getirdik ancak nezaketimizi suistimal edip anlamayanlara hukuki olarak kuracağımız cümleler olacağı gibi, artık kamuoyunun da yapılan bu rezillikleri bilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER