banner1014

Eğitim-İş Samsun Şubesi’nde Onur Gündüz Dönemi

Eğitim-İş Sendikası Samsun 5. Olağan Kongresi'nde Rüstem Kara, Başkanlığı Onur Gündüz'e devretti.

Eğitim-İş Samsun Şubesi’nde Onur Gündüz Dönemi

Eğitim-İş Sendikası Samsun 5. Olağan Kongresi'nde Rüstem Kara, Başkanlığı Onur Gündüz'e devretti.

Çarşambalılar Derneği'nde gerçekleştirilen Eğitim-İş Sendikası Samsun 5. Olağan Kongresi'nde tek liste olarak seçime giren Onur Gündüz ve yönetimi seçildi.

Kurulduğu günden bugüne sürekli olarak üyesini artırdığını belirten Başkan Gündüz, "Eğitim-İş, sürekli hukuksal, eylemsel, söylemsel anlamda eğitim emekçilerinin ışığı olmuş mücadelesini vermiş bir sendikal başarıdır. Bu yapının içerisinde de kurulduğu günden bu yana Eğitim-İş Şubesi gerek Samsun merkezde yaptığı başarılı çalışmalarla ve gerekse de Eğitim-İş Genel Merkezine verdiği destek ve katkılarla parlayan yıldızı olmuştur" ifadelerini kullandı.

Eğitim-İş Samsun Şubesi'nin Türkiye’deki 40 şubesiyle, ilk üçün içine girmiş bir sendika şubesi olduğu söyleyen Başkan Gündüz, "Bunu da sağlayan değerli başkanımız Rüstem başkanımızın başkanlığında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar olmuştur. Bu anlamda kendisine burada bunu bir borç biliyorum. Kongremize gelen tüm üyelerimize vekillerimize, başkanlarımıza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kongreye, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Eğitim-İş Genel Başkan Yardımcısı Suat Özkolay, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz çok sayıda davetli ve üyeler katıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 01:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER