banner1014

Başkan Sandıkçı YKS’de Derece Yapan Öğrencileri Ödüllendirdi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, YKS’de dereceye giren öğrencilere verdiği sözü tuttu.

Başkan Sandıkçı YKS’de Derece Yapan Öğrencileri Ödüllendirdi

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, YKS’de dereceye giren öğrencilere verdiği sözü tuttu.

Canik’te okuyup üniversite sınavlarında derece yapan öğrencilere “Başarı Sizden Destek Bizden” sloganıyla hediye sözü veren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, başarılı olan gençleri ödüllendirdi. Canik ilçesinde eğitim veren Canik İMKB Anadolu Lisesi mezunlarından Enise Menan, İshak Baki Tökel, Melek Tan ve Oğuzhan Oral üniversite sınavlarında derece yaparak Başkan İbrahim Sandıkçı tarafından ödüllendirildi.

“İKİNCİ BİR LİSANS OKUYUN”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; burs desteği, tablet bilgisayar ve cep telefonu ile ödüllendirdiği başarılı gençlere, “Kaliteli eğitim alan insanlara ihtiyacımız var. Siz de kendinizi çok iyi yetiştirin. İkinci bir lisans bölümü okuyun. Çift Ana dal ya da Yan dal eğitimi almaya gayret edin.” tavsiyesinde bulundu.

Gençlere eğitimin önemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İbrahim Sandıkçı, şunları söyledi: “Pandemi döneminde biraz rehavet oluştu. Öğrencilerimizi motive etmek amacıyla bu tür dokunuşlar yapmak istiyoruz. Siz çok kıymetlisiniz. Bizden sonra bu ülkeyi sizler idare edeceksiniz. Siz ne kadar kaliteli eğitim alırsanız bu ülkeye olan katkınız da bir o kadar artmış olacaktır.”

“İŞ ARAYAN DEĞİL, ARANAN KİŞİ OLUN”

Velileriyle birlikte ödül almaya gelen gençlere üniversitede okuyacakları İstanbul’un imkânlarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Medeniyetin beşiği olan İstanbul; tarihiyle, kültürüyle, eğitim ve iş imkânlarıyla uçsuz bucaksız bir derya. Hayat İstanbul’da daha iyi öğreniliyor. Eğitim süresi boyunca İstanbul’un bu güzel imkânlarını iyi değerlendirin. Heybenizi doldurun. Sürekli çalışın ve gayret edin. Okullarınızdan mezun olduğunuzda iş arayan değil, aranan kişi olun.” şeklinde konuştu. Kendisinin de üniversiteyi İstanbul’da okuduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “İstanbul’daki burs imkânlarını mutlaka değerlendirin. Ben de İstanbul Üniversitesi’nde okudum. O yıllarda sekiz yerden burs alıyordum. Evden para istemezdim. Siz de girişken olun ve burs imkânlardan mutlaka faydalanın.” dedi.

Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci, veli ve öğretmenler için hayırlı olmasını temenni eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Tüm ülke olarak yeni eğitim ve öğretim yılına başlamanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz. Eğitim, bir toplumu var eden, yaşatan, yücelten en büyük fiildir. Faydalı insanlar yetiştirmenin, değer üretmenin, medeniyetler inşa etmenin yegâne yolu eğitimdir. Bir ülkenin büyümesi, kalkınması ve gelişmiş medeniyetler seviyesinde yerini alması o ülkedeki eğitimin kalitesiyle eşdeğer oranda gerçekleşir. Ülkemizde eğitimin daha kaliteli ve nitelikli olması adına bizler de elimizdeki imkânlarımızla çocuklarımızın her zaman yanındayız. Onların daha iyi öğrenim görmeleri ve hayatları boyunca daha başarılı olmaları için her türlü desteği sağlamaya hazırız.” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER