banner1028

Bafra’da Öğrenciler Kademeli Olarak Okullarına Dönüyor

Samsun’un Bafra ilçesinde okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8. ve 12. Sınıflarda olan öğrenciler ders başı yaptı.

Bafra’da Öğrenciler Kademeli Olarak Okullarına Dönüyor

Samsun’un Bafra ilçesinde okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8. ve 12. Sınıflarda olan öğrenciler ders başı yaptı. Bafra İçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU ve beraberindeki Şube Müdürleri ile Bafra bazı ilçe okullara bir dizi ziyaretlerde bulundu.

2020-2021 eğitim dönemine evlerinde başlayan milyonlarca öğrenci okullarına dönüyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda yüz yüze eğitimdeki belirsizlik sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimle ilgili, “Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacaktır” dedi.

Bu açıklamanın ardından bugün okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8. ve 12. Sınıflarda olan öğrenciler ders başı yaptı. Samsun’un Bafra ilçesinde okullarına kavuşan öğrencilere öğretmenler ve idareciler tarafından sık sık maske sosyal mesafe kuralları hatırlatılacak. Öte yandan Samsun’un yüksek riskli iller kategorisinden çıkmasının ardından diğer öğrencilerde ders başı yapabilecek.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER