banner1028

Bafra’da “Dün Başardılar Bugün Neden Olmasın” Projesi

Bafra Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak koordine edilen  "Dün Başardılar Bugün Neden Olmasın" projesi kapsamında “Kaşgarlı Mahmut” ve “İbn-i Rüşd” sunumları gerçekleştirildi. 

Bafra’da “Dün Başardılar Bugün Neden Olmasın” Projesi

Bafra Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak koordine edilen  "Dün Başardılar Bugün Neden Olmasın" projesi kapsamında Bafra Özel Çözüm Kolejinde “Kaşgarlı Mahmut” ve Bafra Özel Mavi Aday Anadolu Lisesinde “İbn-i Rüşd” sunumları gerçekleştirildi. 

Geçmişte Türk-İslam bilim insanlarının yapmış olduğu buluşları ve çalışmaları gençlerimize anlatarak onlara ışık tutması amaçlayan projede alanlarda dünyaya örnek olmuş bilim insanları çok yönlü olarak tanıtılıyor. Projenin ilk başından beri tüm sunumlarını takip eden Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN, sunum yapan okulların hazırlıkları ve sunumları ile projenin işlevselliğini arttırdıklarını böylece öğrencilerin bilim insanları ile ilgili bilgiler edindiklerini ifade etti.

Programların hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Projenin bugün yapılan sunumlarına Kaymakam Cevdet ERTÜRKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER