banner1014

Bafra TSO Destekliyor Mesleki Eğitim Gelişiyor Projesi

Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Ticaret Anadolu Lisesi ve Ticaret Sanayi Odası Arasında Protokol İmzalandı.

Bafra TSO Destekliyor Mesleki Eğitim Gelişiyor Projesi

Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Ticaret Anadolu Lisesi ve Ticaret Sanayi Odası Arasında Protokol İmzalandı.

Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Ticaret Anadolu Lisesi ve Ticaret Sanayi Odası'nın birlikte hazırladığı "Bafra Ticaret ve Sanayi Odası destekliyor Mesleki Eğitim Gelişiyor" projesi okul konferans salonunda imzalanan protokolle gerçekleşti.

İmza Törenine, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Avcı, Okul Müdürü Halil Uncu ve Projede görevli öğretmenler katılım sağladı.

Programın açılış konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu yaptı, Katipoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, "Meslek Lisesi memleket meselesi, aslında bu proje konuyu çok güzel anlatıyor. Ticaret ve Sanayi Odası ciddi anlamda okulumuza destek veriyor. Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah meslek lisesi öğrencilerimizin gelişime katkı bulunduğu kadar, Kültür etkinliklerine de ağır veririz’ dedi.

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar ise, "Ticaret insanı olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin bir üyesi olarak, İş İnsanları ve Ticaret yapan insanlarla iç içe bir insan olarak size açık yüreklilikle şunu söyleyebilirim ki, gerçekten kendisini iyi geliştiren, iyi bir mesleki eğitim alan insanların işsiz kalma şansı inanın şu ortam da bile mümkün değil. Tabi bunun için ne yapmak lazım meslek liselerin de okuyan öğrencimizi, evlatlarımızı bu dönem ev ile okul arası geçirmemeli ve stajlarını en güzel şekilde yapmaları gerekir. Sadece Lise aşamasında değil, hatta üniversite aşamasında bile katıldığımız toplantılarda arkadaşlara ne olur günlerinizi boş geçirmeyin diyoruz. İnsanlar en iyi üniversiteyi bitirebilir ama piyasa tecrübesi yoksa, iş dünyasının içinde değilse, iş dünyasında başarılı olamıyor. Anadolu'dan normal bir üniversiteden mezun olan çocuğumuz eğer stajını yaptıysa, iş dünyasında kendisine çok daha iyi yer bulabiliyor. İşte bizim de bugün burada yaptığımız işin aslı bu okuyan evlatlarımızı, daha okurken iş dünyasıyla iç içe olması bu aldıkları eğitimlerle, bu yaptıkları etkinliklerle iş dünyasına bir hazırlık diyebiliriz. Mesai arkadaşlarıma, Milli Eğitim Müdürümüze, projeye destek veren kaymakamımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, "Biz lisede genellikle, üniversiteye hazırlık çalışmaları yapıyoruz, akademik çalışmalar yapıyoruz. Ama çocuklarımızı, yavrularımızı geleceğe hazırlamıyoruz buda en büyük eksikliklerimizden bir tanesi. Bu ve bunun gibi projeler bu açıdan çok önemli çocuklarımıza akademik bilginin dışında hayatı gösterme hayatı tanıtma açısından çok değerli uygulamalardır. Ben bu projeye destek veren Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Göksel Başar'a teşekkür ederim" dedi.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER