banner1020
banner978

Bafra MTAL Bilişim Teknolojileri Alanı TÜBİTAK Bölge 3.sü Oldu

Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı, yine önemli bir başarıya imza attı. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve neredeyse katıldığı bütün yarışmalardan ödülle dönen Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmen ve öğrencileri TÜBİTAK Bölge Finalinde Yazılım alanında 3. oldular.

Bafra MTAL Bilişim Teknolojileri Alanı TÜBİTAK Bölge 3.sü Oldu

Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı, yine önemli bir başarıya imza attı. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren ve neredeyse katıldığı bütün yarışmalardan ödülle dönen Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmen ve öğrencileri TÜBİTAK Bölge Finalinde Yazılım alanında 3. oldular.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat illerinin katılımıyla gerçekleştirilen Samsun Bölge Finalinde Yazılım alanında Bilişim Teknolojileri Alanı öğretmeni Hakan AYDIN’ın danışmanlığında öğrencisi Cemil BAKİ’nin Şahin Göz adlı projesi 3. olmuştur.

Dereceye giren projeler için Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi.      

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI BAŞARILAR

2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi Başarılarımız

• 51.si düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 1 Projemiz 1 öğretmen ve 1 öğrenci ile Bölge Sergisine davet edildi. Projemiz Yazılım alanında Bölge 3.sü oldu

• Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan "Gençliğin Kanatları" Projesi 19.000TL bütçe ile onaylandı. Projemiz 2020 içinde uygulamaya geçecek.

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Türkiye 1.liği kazandık.

• TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Türkiye 4.lüğü (Mansiyon) kazandık.

• TEKNOFEST İstanbul 2019 yarışması Finallerine 4 Proje, 3 öğretmen ve 8 öğrenci ile davet edildik.

• Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında hazırlanan "Manevi Kodlama"Projesi 20.000TL bütçe ile onaylandı. Proje kapsamımnda 25 öğrenciye 2 ay Robotik Kodlama eğitimi verildi. Çanakkale ve Bursa gezisi ile proje başarıtyla tamamlandı.

• 50.Düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 1 Projemiz 1 öğretmen ve 2 öğrenci ile Bölge Sergisine davet edildi.

• 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması´na 4 takım ile katıldık.

• Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Marifin Yıldızları Yarışmasında Samsun Yılın TÜBİTAK Bilim Okulu Seçildik. Yarışmada paun olarak değerlendirilen bütün projeler Bilişim Teknolojileri Alanı tarafından hazırlanmıştır.

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• 49.Düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 3 Projemiz 3 öğretmen ve 6 öğrenci ile Bölge Sergisine davet edildi.

• TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Türkiye 3.lüğü kazandık.

• Türkiye Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen  "Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Afiş Yarışması" nda Türkiye 1.liği kazandık.

• Okulumuz Bilişim Teknolojileri Alan öğretmenleri tarafından yapılan çağrıya Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)  olumlu cevap verdi. 38 öğretmen Arduino, Robotik, Nesnelerin İnterneti konularında uygulamalı eğitim aldı. Her öğretmen 2 proje ve 10 öğrenci ile proje hazırlayarak yapılan yarışmalara katıldı.

• Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından gerçekleştirilen Arduino Proje Yarışmasında 1 öğretmen ve 5 öğrenci ile Türkiye 3.lüğü kazandık.

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• Erasmus+ Personel Hareketliliği Projesi kapsamında "Web Tasarımında Yeni Yöntemler" isimli proje kabul gördü. Proje kapsamında 7 öğretmenimiz Almanya'da eğitim gördü.

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• TÜBİTAK ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında Türkiye 2.liği kazandık.

2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• Proje Tabanlı Beceri yarışması Bilgi ve İletişim Teknolojileri branşında Bafra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Her İşe Web´! projesi ile Samsun 3.lüğü kazandık.

2009-2010 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ BAŞARILARI

• Proje Tabanlı Beceri yarışması Bilgi ve İletişim Teknolojileri branşında Bafra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sesli Web Sistemleri projesi ile Samsun 1.liği kazandık.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 00:14

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954