banner1028

Bafra Emniyeti ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Ortak Proje

Samsun’un Bafra İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi Fatih Orta Okulu Konferans salonunda, güvenli gelecek çocuklarla gelecek projesi kapsamında spot filmi gösterimi yapıldı.

Bafra Emniyeti ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Ortak Proje

Samsun’un Bafra İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi Fatih Orta Okulu Konferans salonunda, güvenli gelecek çocuklarla gelecek projesi kapsamında spot filmi gösterimi yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur; ’’Bafra’da da uygulamasını yaptığımız, trafik ile ilgili Emniyet Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile başlattığımız bir projenin farkındalık oluşturması adına bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu yıl hepimizin bildiği gibi ulusal basın da ve sosyal medyada da takip ettiğimiz gibi İçişleri Bakanlığı trafikte yaya öncelikli bir yıl öne çıkarttı ve öncelik hayatın, öncelik yayanın sloganı ile gündeme taşıdığı ve trafik kazalarında ölümlerin azaltmaya dönük kapsamlı bir çalışmanın yapıldığı bir yıl… 

Bizde Bafra olarak acaba bu anlamda ne katkı verebiliriz, kendi şehrimize, kendi çocuklarımıza, kendi insanlarımıza bu farkındalığın gereken yerlere ulaşması için neler yapabiliriz diye düşünürken arkadaşlarımız ile birlikte biraz yerel, kendi çocuklarımız ile bizim oluşturduğumuz kısa filmlerle tüm okullarımız da, önce ilkokul ve ortaokullarımız da başlayarak bir farkındalık oluşturma adına yola çıkmış bulunuyoruz. Tabi bizim yaptığımız bir-iki programla yada proje ile bütün sorunları çözemeyiz ancak trafik eğitimi adına bir adım da olsa ilerleyebiliriz diye düşünerek başladığımız bir iş. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hedefe ulaşır. Yapılan her şeyin bir katkısı vardır, az veya çok… Emeği geçen arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum’’ dedi.

Program Bafra’da bulunan tüm İlkokul ve Ortaokullarda eş zamanlı açılan "Yaya Güvenliği" spot filminin izlenimi ile devam etti.

Programa Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Serkan Erbaş, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Okul Müdürü Hasan Çelenk ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Altınova Gazetesi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER