banner1020
banner978

Tayland'da Kandil Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oluyor

Tayland'da geleneksel olarak düzenlenen Kandil Festivali, renkli görüntülere sahne oluyor. Başkent Bangkok'un 600 kilometre doğusundaki Ubon Ratchatni kasabasında düzenlenen festivali seyretmek için, dünyanın dört bir yanından turistler bölgeye...

Tayland'da Kandil Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oluyor
Tayland'da geleneksel olarak düzenlenen Kandil Festivali, renkli görüntülere sahne oluyor. Başkent Bangkok'un 600 kilometre doğusundaki Ubon Ratchatni kasabasında düzenlenen festivali seyretmek için, dünyanın dört bir yanından turistler bölgeye geliyor.

Taylandlı yetkililer, bu yıl festivali izlemek için yaklaşık 250 bin kişinin kasabaya geldiğini bildirdi. Budist inanışının dini bayramlarından biri olan festival boyunca, geceleri caddeler kandillerle donatılıyor.

Tayland Turizm Müdürlüğü görevlilerinden Wichukorn Kulrpsri, "Ubon halkının hayatı ve gelenekleri bu şekilde, 112 yıldır aynen kutluyorlar. İnsanlar Tanrı Buda'yı anmak için kandiller yakıyor" diye konuştu.

Laos'dan ailesiyle birlikte kasabaya gelen bir kadın, "Kandil Festivali için burada bulunuyoruz. Hayli insan gelmiş, oldukça güzel bir ortam var" dedi.

Bir başka ziyaretçi ise, "Sara Buri'den geldim. Bu ikinci gelişim. Törenleri ve geleneksel dansları izliyorum" ifadelerini kullandı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER