banner1020
banner978

İtalya’da Otobüs Kazası: En Az 38 Ölü, 10 Yaralı

İtalya’nın Avellino kentinde yolcu otobüsünün birkaç araca çarptıktan sonra uçurumdan yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada en az 38 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı.Yetkililer, kaza nedeninin henüz netlik kazanmadığını ifade...

İtalya’da Otobüs Kazası: En Az 38 Ölü, 10 Yaralı
İtalya’nın Avellino kentinde yolcu otobüsünün birkaç araca çarptıktan sonra uçurumdan yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada en az 38 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı.

Yetkililer, kaza nedeninin henüz netlik kazanmadığını ifade ederken, otobüsün dik bir yamaçta devrilmeden önce birkaç araçla çarpıştığını belirtti. Kurtarma ekipleri kaza sonrası en az 10 kişinin yaralandığını belirtirken, yaralananlardan bazılarının durumlarının ciddi olduğu bildirildi. Otobüsün Katolikler için kutsal yerlere düzenlenen geziden sonra Napoli’ye döndüğü ve kazanın bu sırada gerçekleştiği ifade edildi.

Kazada ölenlerin aileleri ve akrabaları ise yakınlardaki bir okulda toplanarak, okulun spor salonuna getirilen ölen yakınları için dualar ederek yas tuttu.

Okulda düzenlenen gayri resmi cenaze törenine katılarak olayla ilgili açıklamalarda bulunan Avellino Valisi Umberto Guidato yaralılardan 4’ünün çocuk olduğu bilgisini verirken, ölenlerin ailelerine baş sağlığında bulunarak kendileriyle yakından ilgilendiğini söyledi.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER