banner1025
banner978

İspanya’daki Tren Kazasında Ölenler İçin Ayin Düzenlendi

İspanya’nın Galiçya Bölgesi’nde Santiago De Compostela yakınlarında meydana gelen tren kazasında ölen 79 kişinin anısına ayin düzenlendi.Kentin tarihi katedralinde düzenlenen ayine İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, İspanya veliaht Prensi...

İspanya’daki Tren Kazasında Ölenler İçin Ayin Düzenlendi
İspanya’nın Galiçya Bölgesi’nde Santiago De Compostela yakınlarında meydana gelen tren kazasında ölen 79 kişinin anısına ayin düzenlendi.

Kentin tarihi katedralinde düzenlenen ayine İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, İspanya veliaht Prensi Felipe ve kız kardeşi Prenses Elena’nın yanı sıra kazada hayatını kaybedenlerin aileleri katıldı. Halka açık olarak düzenlenen ayine katılım yoğun olurken, katedralin dışındaki meydanlardan birine de dev ekran yerleştirilerek ayinin dışarıdan izlenmesine olanak sağlandı. Ayin ayrıca ülkedeki televizyonlardan canlı olarak yayınlandı.

İspanya’da Madrid’ten Galiçya Limanı’na giden bir yolcu treni, Santiago De Compostela kentine yaklaşırken zorlu bir virajı döndüğü sırada vagonlarının kontrolden çıkması sonucu devrilmişti. Geçen hafta Çarşamba günü meydana gelen kazada 79 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954