banner1014

Üretici Zenginleşirse Hem Samsun Hem Ülke Kazanır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, tarım ve üretim olmazsa olmazımız. Üreticimiz alın terinin karşılığını almalı. Eğer üreticimiz zenginleşirse hem kentimiz hem de ülkemiz kazanır" dedi.

Üretici Zenginleşirse Hem Samsun Hem Ülke Kazanır

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, tarım ve üretim olmazsa olmazımız. Üreticimiz alın terinin karşılığını almalı. Eğer üreticimiz zenginleşirse hem kentimiz hem de ülkemiz kazanır" dedi.

Çarşamba temaslarını sürdüren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ticaret Sanayi Odası ile Çarşamba Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Önce Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Başkan Şahin, TSO Başkanı Ahmet Yılmaz ile bir süre görüştü. İlçe ekonomisi ile ilgili fikir alışverişi yaptılar. Ardından Çarşamba Ziraat Odası'na geçerek Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ve Yönetimi ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, üretim konusuna dikkat çekti.

ÜRETENİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİYİZ

Tarım ve üretim için ellerinden geldiği kadar destek verdiklerini, bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini söyleyen Şahin,"Ziraat odalarını biz önemsiyoruz, bütün odaları önemsiyoruz.  Ziraat ’sız, tarımsız, meyvesiz, sebzesiz, ürünsüz yaşamamız mümkün değil. Yaptığımız ziyaretlerin ve istişarelerin iki sebebi var. Birincisi Belediyelerin sadece yol yapan, su getiren çöp toplayan bir kurum olarak bilinmesinin önüne geçmek. İkincisi ise birbirimize danışarak, destek vererek tarımda, hayvancılıkta, turizmde, eğitimde büyük gelişmeler kaydetmek. Çarşamba ve Bafra Ovaları gibi iki verimli ovaya sahibiz. Bu bizim en büyük şansımız. Bu iki ovada üretim artmalı. Biz de üreticimizin önünü açmak için çalışma başlattık. Üreticimiz hak ettiği şekilde zenginleşirse daha çok üretir hem kendi kazanır hem Samsun hem de ülke kazanır. Samsun Büyükşehir belediyesi olarak tarımı, ziraatçımızı üretim için uğraşan tüm kardeşlerimizi bizzat destekliyoruz "ifadelerini kullandı.

HASTALARA GEÇMİŞ OLSUN DEDİ MORAL VERDİ

Çarşamba Devlet Hastanesi'ni de ziyaret eden Şahin, tüm kurum ve kuruluşlar gibi sağlık kurumlarıyla da uyum içinde çalıştıklarını belirtti. Başhekim Turan Bilgin tarafından karşılanan Şahin, hastanede tedavi gören hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Şahin,"Hastalarımıza geçmiş olsun dedik moral verdik. Bunlar maddi değil, manevi karşılığı olan projeler. Biraz olsun dertlerini paylaşabiliyor, onlara moral verebiliyorsak ne mutlu bize" diye konuştu. Hastalar ve yakınları da Şahin'in kendilerini ziyaret edip, moral vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER