banner1028

Zafer Bektaş’dan Gündeme Dair Açıklamalar

İYİ Parti Bafra İlçe Zafer Bektaş, partilerinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerden zaferle çıkacaklarını söyledi.

Zafer Bektaş’dan Gündeme Dair Açıklamalar

İYİ Parti Bafra İlçe Zafer Bektaş, partilerinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerden zaferle çıkacaklarını söyledi.

Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş: İYİ Parti İktidarında milli gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldıracağız. Yatırım ortamının iyileştirilmesine, üretim faktör verimlilikleri ile yurt içi tasarrufların artırılmasına yönelik tedbirler alacağız.

İşletmelerin gelir ve kazanç düzeylerini yükselteceğiz. Uluslararası üretim, pazarlama ve değer zincirlerine eklemlenebilecek üretim ve iş modellerini destekleyeceğiz. Başta işsizlik, enflasyon, cari açık ve dış borç olmak üzere ekonomideki yapısal sorunların kalıcı bir şekilde çözümünü sağlayacağız.

Reel sektörün nitelikli ve istikrarlı bir şekilde büyümesi, yurt dışı rekabet imkanları ile ticari işbirliği ve ilişkilerinin geliştirmesi ve karlılığının artırılması için gerekli yasal, idari ve yapısal düzenlemeler yapacağız. Yüksek dış ticaret açığı, yüksek cari açık, yüksek dış borç üreten, kırılgan ve istikrarsız büyümeye sebep olan koşulları ortadan kaldırmak, kurumsal ve yapısal olarak dengeli, istikrarlı ve sürdürülebilir bir ekonomik yapı oluşturmak temel hedefimiz olacaktır.

Yaşam Boyu Öğrenim ile Yaygın Eğitimi Geliştireceğiz

Halk eğitimine süreklilik kazandıracağız, okul dışı eğitim ve kültür çalışmalarını destekleyeceğiz. Hayat boyu öğrenme anlayışı ile e -öğretim dâhil olmak üzere her türlü yaygın eğitim imkânlarını geliştireceğiz, tüm bireylerin beceri kazanması ve meslek edinmesi için azami gayret sarf edeceğiz.

Yaşam boyu eğitim anlayışı hâkim kılacağız, “Her ev bir okul olacak” projesiyle ebeveynleri çocuk bakımı ve eğitimi konusunda eğitime tabi tutacağız. Başta ebeveynler olmak üzere tüm çocuklara okul öncesinden itibaren rehberlik yönlendirme hizmetleri vereceğiz.  Öğrencilerimizin tüm eğitim hayatı boyunca girdikleri sınavlara hazırlıklarını destekleyeceğiz. Onların eğitimlerini destekleyecek şekilde e-Öğrenme Platformlarını geliştireceğiz. Bu şekilde tüm öğrencilerimizin internet üzerinden hazırlandıkları sınavlar için gerekli eğitim içeriğine bu platformlar ile Türkiye’nin her yerinden erişebilmelerini sağlayacağız.  Kırsal kesimde çiftçi ve besicilerin, modern ve organik tarım ile hayvancılığa geçişi için ihtiyaç duyduğu temel bilgilendirme ve danışmanlık hizmetlerini verecek olan halk eğitim merkezleri açacağız.

Kredi Borçları Yapılandırılıyor Burslar ve Yurtlar İyileştiriliyor!

Öğrenim kredisi borcu olan gençlere, borçlarını faizsiz ve 60 aya varan vadelerle yeniden yapılandırma imkanı sağlayacağız. Devlet yurtlarını öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vereceği ve yaşam standartlarına uygun şekilde tekrar düzenleyeceğiz. Üniversitede eğitim hakkını kazanmış ve bu yurtlara başvuran her öğrenciyi yurtlara yerleştireceğiz. Kontenjanları bir odada en fazla iki öğrencinin konaklayacağı sayıda arttıracağız. Hiçbir gencin yurda girmek için birkaç ay sıra beklemek zorunda kalmayacağı ortam oluşturacağız. Bu düzenleme ile gençlerimizin suiistimal edilmesini engelleyeceğiz, imkânsızlık ve mağduriyetlerden faydalanılmasının önüne geçmiş olacağız.

KYK’nın kredi ve burslarını kentlerin pahalılık endeksine göre belirleyeceğiz. Bu sayede hayat pahalılığı farklılık arz eden kentlerde öğrenim gören öğrencilere eşit miktarda burs verilmesinden doğan adaletsizlik ortadan kaldırmış olacağız, Şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 00:24

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER