banner1028

Yatılı Kur’ân Kurslarında Temel Dinî Bilgiler Yarışması

Bafra Müftülüğü yatılı Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencileri teşvik etmek amacıyla düzenlen yarışmanın Üçüncüsünü Merkez Kur’ân Kursunda gerçekleştirildi.

Yatılı Kur’ân Kurslarında Temel Dinî Bilgiler Yarışması

Bafra Müftülüğü yatılı Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencileri teşvik etmek amacıyla düzenlen yarışmanın Üçüncüsünü Merkez Kur’ân Kursunda gerçekleştirildi.

Bafra Müftülüğünden yapılan açıklamada; “Müftülüğümüze bağlı yatılı Kur’an Kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimizin itikat, ibadet, ahlak ve siyer gibi temel dini bilgilerini ölçmek ve öğrenmeye teşvik etmek amacıyla düzenlen yarışmanın Üçüncüsünü Merkez Kur’ân Kursumuzda gerçekleştirdik.

İlçe Müftümüz Sayın Necmettin KAYAR’ın başkanlığında, Şube Müdürü Abdülkadir KILIÇ ve Din Hizmetleri Uzmanı Süleyman DİNÇER’in jüri üyelikleri ve Din Görevlisi Hüseyin KUL’un  yarışma koordinatörlüğünde Merkez Kur’an Kursumuzda dört sınıfın bir biri ile yarıştığı bilgi yarışmasında öğrencilerimize 20 soru soruldu. Temel Dinî Bilgiler Yarışmasında A sınıfı, Merkez Kur’ân Kursunun birincisi olarak Kur’ân Kursları arasında yapacağımız yarışmada Kurslarını temsil etme hakkı kazandı.

İlçe Müftümüz Sayın Necmettin KAYAR yarışmayı birincilikle bitiren öğrencilerimizi ve diğer öğrencilerimizi tebrik ederek Kur’ân kursumuzda eğitim gören öğrencilerimize yönelik olarak; “Hafızlık nimetine verdiğiniz önem için sizleri tebrik ediyorum. Bu güzel ilmi karalamaya çalışanlara kulak asmamalısınız. Bu ilim ve sorumluluk bilincine sahip olmanız sayesinde hayatınızın ileriki zamanlarında üstün başarılara imza atacaksınız. Sizler toplumumuzun manevi mimarları olacaksınız bu sebepledir ki iyi bir donanıma sahip olmamız gerekir. Doğru bilgiyi doğru yerlerden öğreneceğiz. Dinimizi karalama adına bizdenmiş gibi görünenlere karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Başkanlığımızın hedefi Kur’ân-ı ezberleyen, anlayan, yaşayan ve insanlara anlatacak rol model bireyler yetiştirmektir. Hepinize başarılı bir ömür diliyorum. Bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza dualarımızda yer vermeliyiz. ” temennilerinde bulundu.

Öğrencilerimize hediye takdimi ve çekilen fotoğraflar ile program sona erdi” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER