banner1028

Türk Eğitim Sen; “30 Ağustos Zafer Bayramı” Kutlu Olsun

BAFRA HABER - Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğlu; 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla b ir mesaj yayımladı.

Türk Eğitim Sen; “30 Ağustos Zafer Bayramı” Kutlu Olsun

BAFRA HABER - Türk Eğitim-Sen Bafra ilçe Başkanı Hakan Eroğlu; 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla b ir mesaj yayımladı.

Eroğlu mesajında; “Türk milletinin 1. Dünya Savaşının sona ermesiyle birlikte varlığını sürdürme mücadelesi içerisinde adım adım kazanılan büyük başarı ve zaferlerin en son ve birleştirici halkası olan 30 Ağustos Zaferi’nin bizler için pek çok önemli yönü bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu büyük zaferin en önemli yanı hiç şüphesiz ki, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun varlığı ve birliği söz konusu olduğunda adeta çelikleştiğini göstermesidir.

Diğer yandan, Ağustos ayı, tarihimiz boyunca milletimiz açısından hep önemli olmuştur. Bu nedenle “zafer ayı” olarak anılmıştır.

Anadolu’yu vatan edişimiz de yine bir Ağustos zaferi ile olmuştur. Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın ordusu Bizans ordularına karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Bu zaferin ardından akın akın gelen Türkler Anadolu’yu yurt tutmuştur.

Mercidabık’ta kazanılan büyük zaferle ise, bir taraftan Anadolu Türk birliği yeniden tesis edilmiş; diğer yandan Türk cihan hâkimiyetinin ve İslam medeniyetinin evrensel boyutlarda yayılmasının kapılarını açmıştır.

Bu nedenlerledir ki, Türk milleti geçmişinde böylesine zaferleri olan bir millettir. Asla baş eğmemiş, pes etmemiş, teslim olmamıştır.

Yine çok iyi bilinmelidir ki, bu millet dünya durdukça var olacak ve var olduğu sürece de asla varlığından, birliğinden ve dirliğinden taviz vermeyecektir.

Kutlu zaferin bu mutlu yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; Başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER