banner1014

TFF; Olaylı Maç Nedeniyle 1930 Bafraspor’a Ceza Kesti

TFF; 1930 Bafraspor’un 18.11 2018 tarihinde Atakum Belediyespor ile oynadığı ve 1-1 eşitlikle devam ederken 90+5. dakikasında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maçtan hükmen mağlup sayılmasına karar verdi.

TFF; Olaylı Maç Nedeniyle 1930 Bafraspor’a Ceza Kesti

TFF; 1930 Bafraspor’un 18.11 2018 tarihinde Atakum Belediyespor ile oynadığı ve 1-1 eşitlikle devam ederken 90+5. dakikasında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maçtan hükmen mağlup sayılmasına karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonundan 1930 Bafraspor Kulübü Başkanlığına gönderilen yazıda; “TFF Yönetim Kurulu’nun 12.12.2018 tarih ve 103 sayılı toplantısında; 18.11.2018 tarihinde Bafra ilçe Stadı’nda Atakum Bld. Spor arasında oynanan Samsun Süper Amatör Küme müsabakası (1-1) eşitlikle devam ederken, müsabakanın 90+5. Dakikasında 1930 Bafraspor takımı antrenörünün müsabaka hakemlerine hakaret ve fiili saldırıda bulunması yine aynı takıma mensup taraftarların sahaya girmeleri ve rakip takım mensuplarına saldırıda bulunmaları nedeniyle maçın hakemi tarafından tatil edilmişti” hatırlatmasında bulunuldu.

Türkiye Futbol Federasyonu yazısının devamında; “Futbol Müsabaka Talimatı 19. maddesinin 1. fıkrasında “ Müsabakanın hakemi, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin ayrı ayrı veya birlikte hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya veya saha olaylarına sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakanın oynanamaması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması; seyircilerin, stadyum düzen veya disiplini ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasına veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal etmeleri sonucunda müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder” denilmekte, aynı maddenin 3. Fıkrasında yer alan “Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir…” hükmü çerçevesinde, müsabakanın 90+5. Dakikasında 1930 Bafraspor takımı antrenörünün müsabakada hakemlerine hakaret ve fiili saldırıda bulunması; yine aynı takıma mensup taraftarların sahaya girmeleri ve rakip takım mensuplarına saldırıda bulunmaları nedeniyle müsabaka tatil edildiğinden; alınan müsabakada Futbol Müsabakası Talimatı 23. Maddesinde 4. Fıkrası uyarınca 1930 Bafraspor takımının (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Atakum Bld. Spor takımının (3-0) hükmen galip sayılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Bafra Ajans

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER