banner1014

Şehit Tolga Pehlivan'a Mevlüt Ve Anma Prorgamı

Hakkari Çukurca'da şehit olan İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın, şehadetinin yıldönümünde anıldı.

Şehit Tolga Pehlivan'a Mevlüt Ve Anma Prorgamı

Hakkari Çukurca'da şehit olan İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın, şehadetinin yıldönümünde anıldı.

6 Nisan 2018 tarihinde Hakkari'nin Çukurca ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yola döşenen EYP'nin infilak etmesi sonucu şehit olan İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan, şahadetinin 1. Yılında Bafra Şehitliğinde kabrinin başında dualarla anıldı.

Şehit İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın anma törenine Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, Bafra İlçe Jandarma Komutanı  Jandarma Yüzbaşı Serkan Erbaş, Bafra Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra Sosyal Hizmetler Müdürü Muzaffer Şahin, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Mümine Ersin, derneğin üyeleri ve şehidin yakınları katıldı.

Türk Diyanet Vakıf Sen Bafra İlçe Başkanı Selim Cılız hoca tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ve duanın ardından program sona erdi.

2. Program ise Sadık Berrin PEHLİVAN' ın oğulları, şehit Tolga Pehlivan' ın Bafra Gazipaşa Mahallesi' nde Bafra Belediyesi' nin kurduğu; şehidin evinin bulunduğu gazipaşa Mahallesi' ndeki yerde gerçekleştirildi.

Burada; komutanlar, kurumların daire amirleri, mahallede oturan komşular, vatandaşlar, uzak ve yakın yerlerden teşrif edenlerin yanı sıra Bafra BelediyeBaşkanı Hamit KILIÇ, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban HÜRYAŞAR, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Erbaş, Bafra Emniyet Müdürü Süleyman Gökay GÖKDOĞAN, Sivil ToplumÖrgütleri, Bafra Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Yönetimi, Bafra Diyanet ve Müftülük çalışanı Kur' an ve ilahiler okuyan hocalar, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan VAROL, Şehit yakıları, ailesi, akrabaları, dost ve arkadaşları katıldılar.

Okunan Kur' an ve ilahilerin yanı sıra; dev tencerelerle mevlüt yerine getirilenetli pilav ve ayran içeceği mevlüde iştirak edenlere ikram edildi.

Mevlüt bitiminde Şehit Tolga PEHLİVAN' ın baba ocağındaki ev vatandaşalarca ziyaret edildi. Burada Şehit Tolga Pehlivan için donatılan özel odasındaki askeri giysileri, eşyaları ile şehit için hazırlanmış bir tv' den şehidin çeşitli görüntüleri izlendi.

Bu esnada şehit yakınları ile görüntüleri izleyenlerde duygu dolu anların yaşandığı görüldü.

Haber: OktayZERRİN- Bafra

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 08:55

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER