banner1014

Rızvan Aksoy'dan Göksel Başar'a Hodri Meydan

BAFRA HABER - Bafra Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu eski Başkanı Rızvan Aksoy 1 Ekimde yapılacak olan seçimlerde tekrar aday olduğunu açıkladı.

Rızvan Aksoy'dan Göksel Başar'a Hodri Meydan

BAFRA HABER - Bafra Ticaret Sanayi Odası Yönetim Kurulu eski Başkanı Rızvan Aksoy 1 Ekimde yapılacak olan seçimlerde tekrar aday olduğunu açıkladı.

01.10.2017'de yapılacak olan Bafra Ticaret Sanayi Odası (TSO) başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıklayan eski başkan Aksoy basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu Aksoy yaptığı açıklama da, ''Değerli basın mensupları sizlerinde bildiği gibi, 2005 ve 2011 yılları arasında Bafra Ticaret ve Sanayi odasında yönetim kurulu başkanlığı yapmıştım. Bu geçen zaman içerisinde, Bafra'da gerçekten çok şeyleri başardığımıza inanıyorum. Çünkü bir insan tek başına hiç bir şey değildir ama birlikte olunduğu zaman çok şeydir. Başkanlığımız süre içerisinde birçok kitaplar çıkardık ve bunları çıkarırken odanın hiç bir şekilde parasını harcamadık.

'TÜRKİYE'DE ULUSAL VE ULUSLARARASI FUARLARA GÖTÜREN İLK BİZİM YÖNETİMİMİZDE Kİ ODADIR'

Türkiye’de ilk defa Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyesinden para almadan KOSGEB'den para alarak üyesini Çin'e, Macaristan'a ve Dünya'nın en az 10 ülkesine götüren bir odadır. bizim dönemimizdeki odada çocuk tiyatrosundan alında, kadın girişimcilere bunların hepsini kurduk, Bafra ölçeğinde Türkiye'de ki odaların arasında 365 odanın içinde 35. sıradaydı. Hani bazı arkadaşlarımız söylüyor ya odamızı İngiltere odasıyla eşit yaptık. Bakın arkadaşlar onu da biz yaptık, oda bizim zamanımızda oldu.

'BAFRA PİDESİNİN COĞRAFİ İŞARETİNİ İLK BİZİM DÖNEMİMİZDE OLDU'

Bafra'nın ürünlerinin tanıtımını özellikle Bafra pidesinin Coğrafi işaretini 2008'de bizim yönetimimiz aldı. Biz Coğrafi işaretini aldık, başka bir arkadaşımız patentini aldı. Yani Bafra'da yapılması gereken her şeyi biz yaptığımıza inanıyorum.

'SEÇİLDİKLERİ GÜNDEN BU GÜNE DAHA BİR DEFA ADAM GİBİ MECLİS TOPLANTISINI DÜZENLEYEMEDİLER'

Bakın arkadaşlar, bu arkadaşlar seçildikleri günden bu güne kadar daha doğru dürüst bir meclis toplantısı yapamadılar. Tam kadroyla mecliste toplanamadılar. Ama onların taka tuka dediği insanlar, altını çizerek söylüyorum, Bafra'nın bugüne kadarki en güzel meclisiydiler.

'YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR'

Bizler seçilirsek eğer, seçildikten sonra yapmamız gereken öncelikle, oda binasının yenilenmesi, oda binası da bizim dönemimizde girilemez haldeydi 50 senelik odaydı onu da biz yaptık. Bugün Allah nasip eder seçilirsek, bizden önceki dönemde alınan Cumhuriyet Ortaokulu'nun karşısındaki arsaya yeni bir bina yaptırmak olacaktır. Ben oranın projesini çizdirmiştim, başlıyordum seçimler oldu başlayamadık. Ama ne yaptılar aldığımız arsanın ortasına doğalgaz santral binası koydurarak arsamıza bile sahip çıkamadılar.

BAFRA'YA BİN KİŞİLİK KONFERANS SALONU YAPTIRACAĞIM

Bafra'nın daha doğru dürüst konferans salonu bile yok. Allah nasip ederse bin kişilik konferans salonu yapacağız, odanın en üst katına projesi orada hazırdır onu da tozlu raflardan çıkaracağız.

ORGANİZE SANAYİ’YE MESLEK OKULU YAPTIRACAĞIZ

Allah bize nasip ederse seçilirsek genç bir ekiple organize sanayi de bir meslek okulu yapacağız. Türkiye'de başarılı illere gittiğinizde organize sanayi üniversite ile iş birliği yapanlar snayiyi başarmışlar. Diğer yerler bizim gibi çabalıyor. Onun için ilk işimiz ara eleman yetiştirmek için organize sanayi de bir meslek lisesi yaptırmak olacaktır.

BAFRA TİCARET VE SANAYİ OKULUNU BİZ BİTİRDİK

Bafra Ticaret Sanayi okulunun arsasını müteşebbis üyesi iken biz aldık, bitirmek te bana nasip oldu, inşallah ta o okulu yapmak ve bitirmekte bana nasip olacak.

ORGANİZE SANAYİ’NİN 3 KM MESAFESİNDEKİ YOLUNU KENDİ CEBİMDEN YAPTIRDIM

Bizden önceki yönetim benim de müteşebbis üyesinde olduğum yönetim, bizden önceki başkan yönetim ve meclis üyelerinin katkılarıyla organize sanayinin yeri alındı ve onu da bitirmek Allah bizim yönetimimize nasip etti ve bizim başkanlığımız da oldu. Ve sayın arkadaşlar o organize sanayinin yolunu yarısını devlet yaptı özel idare, yarısını vatandaşa yaptırdım, Yarısını da bu fakir kardeşiniz cebinden yaptırdı. Şimdi onlar çukurları bile dolduramıyorlar. Organize Sanayi garip yetim, organize sanayi benim bıraktığımda 14 tane fabrika vardı şimdi 20 tane var. Benim getirdiğim iş adamlarının hepsi dışarıdandı.

Bafra Ajans

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 14:39

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER