banner1014

Recep Ayfer’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Bafra Belediye Başkan Aday Adayı Recep Ayfer; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Recep Ayfer’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Bafra Belediye Başkan Aday Adayı Recep Ayfer; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Recep Ayfer mesajında; “Gazeteciliğin olmaz ise olmazı kamuoyunun haber alma ihtiyacını toplumsal sorumluluk ilkeleriyle karşılamaktır. En ağır şart altında dahi kişilik haklarına saygı gösteren ve toplum yararını gözeten yayınlarla halkın doğru bilgilenmesine katkı sunmak bu mesleğin temel saikidir.

Son yıllarda bölgesel ve küresel alanda önemli bir aktör haline gelen Türkiye, her alanda olduğu gibi demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan medyada da çeşitliliğe sahip özgürlükçü bir ortamın oluşması yönünde önemli aşamalar kaydetmiştir.

Türkiye'nin 2002 sonrasında elde ettiği kazanımlarla medya alanı ciddi bir büyüme gösterirken, basın özgürlüğü alanı da haksız, yanlı ve manipülatif değerlendirmeleri boşa çıkaracak şekilde genişletilmiştir. Bu ortamın sunduğu imkânlarla ulusal, bölgesel ve küresel gelişmeleri yakından takip etmek ve bunları kamuoyuna doğru mesajlarla aktarmak daha kritik bir hale gelmiştir.

Mesleki sorumluluk bilinciyle, karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen fedakârlık ve özveri içinde görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Bafra Belediye Başkan Aday Adayı olarak ilkeli, sorumlu ve objektif yayıncılık anlayışıyla faaliyet gösteren tüm basın mensuplarımızın her alanda destekçisi olacağımızı samimiyetle ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER