banner1014

Millet İttifakı Bafra’da Tek Adayla Mı? Yoksa…

Millet İttifakı Bafra’da tek adayla mı yoksa ayrı ayrı mı seçime girecek? CHP ve İYİ Parti cephelerinden farklı açıklamalar geliyor.

Millet İttifakı Bafra’da Tek Adayla Mı? Yoksa…

CHP ve İYİ Parti 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Samsun ilçe belediye başkan adayları konusunda anlaşmıştı. Buna göre 9 ilçe İYİ Parti’ye, 6 ilçe CHP’ye bırakılırken Bafra ve Tekkeköy ilçelerinde her iki partinin de kendi adaylarını çıkartacağı kararlaştırılmıştı.

İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş ve CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin; Millet İttifakıyla Bafra’da tek aday ile seçime girebilmek için görüşmelerini sürdürdü. Yapılan görüşmelerin sonucuna ilişkin kendisiyle görüştüğümüz İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş, “Bafra’da CHP ile yapılan görüşmeler neticesinde anlaşma sağlandı. Aday İYİ Parti’den çıkacak ve CHP, İYİ Parti’nin adayını destekleyecek” dedi.

CHP Genel Merkezi tarafından Bafra Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanan Kemal Bütüner de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bütüner varsa çözüm var Martın sonu bahar Bafraya vefa borcumuz var Seçim çalışmalarına ilçe teşkilatımızla yarın (28.01.2019-Pazartesi) toplanıp başlıyoruz. Baframıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kulislerde merak edilen konu ise; Millet İttifakı Bafra’da tek adayla mı yoksa ayrı ayrı mı seçime girecek? Bu hafta isimlerin açıklanması bekleniyor.

Bafra Ajans

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 00:48

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER