banner1014

Kuş Cennetindeki "Ördek Katliamı"na 22 bin 595 lira Para Cezası

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde kaçak avcılık yaptığı iddia edilen 2 kişiye, 22 bin 595 lira idari para cezası kesildi.

Kuş Cennetindeki "Ördek Katliamı"na 22 bin 595 lira Para Cezası

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde kaçak avcılık yaptığı öne sürülen 2 kişiye, 22 bin 595 lira para cezası uygulandı.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, geçen yıl 6 Aralık'ta meydana gelen ve 30 Aralık'ta basında yer alan "Kuş Cenneti'nde ördek katliamı" başlıklı haberlerin ardından İl Jandarma Komutanlığınca faillerinin yakalanması maksadıyla çalışma başlatıldığı belirtildi.

Yürütülen teknik ve istihbari çalışmalar sonucu olayın Cernek Gölü Karaboğaz mevkisinde yaban hayatı geliştirme sahasında meydana geldiğinin anlaşıldığı aktarıldı. Olayın failleri M.A. ve H.T'ye "Kara Avcılığı Kanunu'na muhalefet" suçundan Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğince 22 bin 595 lira idari para cezası kesildiği kaydedildi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 00:30

Hasan Eren

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veysel Yüksel
Veysel Yüksel - 2 yıl Önce

Bırakın bu işleri cernekte karabogaz diye bir mevkii yook ayrıca sırf orda usulsüz yikim yaptınız diye yazliklarda kendi adamlarinizi sokup orda hayvanları katlettirdiniz 52 tane ordekten bahsediyorsunuz 52 ordek demek en az 80 adet fisek atilmasi demek hicmi duymadınız o kadar mi salak bu millet. Unutmayın bu toprağın birde altı var günahsız insanlara yaslamayin cezayı cooluk cocugunuzdan çıkar benden demesi

SIRADAKİ HABER