banner1014

Kırcalı; “30 Ağustos Milletimizin Şanlı Zaferidir”

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı; Hac farizasını yerine getirmek için gittiği kutsal topraklardan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Kırcalı; “30 Ağustos Milletimizin Şanlı Zaferidir”

BAFRA HABER - AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı; Hac farizasını yerine getirmek için gittiği kutsal topraklardan 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı 30 Ağustos Zafer bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi; “30 Ağustos 1922 tarihinde devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz liderliğinde kazandığımız zafer,parçalanmış, her karışı işgal edilmiş ve sömürgeleştirilmeye çalışılan ülkemizin yeniden ayağa kalkmaya başladığı ve kendi milli kimliğini ilan etme konusundahedefe yaklaştığıönemli ve şanlı birzaferdir.30 Ağustos Zaferi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve ebediyen bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir. Bu zafer, kendisini parçalanmış ve sömürge bir ülke haline getirmek isteyen ülkelere karşı indirilen büyük bir darbe ve bir daha asla sönmeyecek olan bağımsızlık meşalemizin yakıldığı bir zaferdir.

Yeni kuşaklar olarak ülkemizin tarihini, geçmişini çok iyi bilmek ve bu doğrultuda da ülkemizin geleceğine ve değerlerine çok iyi sahip çıkmak zorundayız. Çünkü başka bir Türkiye yoktur. Bizim ebedi vatanımız burasıdır. Ortak kaderimiz bu vatan topraklarıdır. 23 Nisan’ın, 19 Mayıs’ın, 29 Mayıs’ın, 15 Temmuz’un, 26 Ağustosların, 30 Ağustos’un ve 29 Ekim’in ışığında ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize taşımak, devletimizi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir. Şehitlerimizin emaneti vatanımıza canımız pahasına her zaman sahip çıkmak bizim namusumuzdur.Bu duygu ve düşünceler içerisinde 30 Ağustos Zaferimizin 95. Yılını kutluyorum. Ülkemizin bağımsızlığı için savaşmış, bu uğurda şehit ve gazi olmuş; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm askerlerimizi ve sivillerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1047

banner1046