banner1020
banner978

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Bafra Anadolu Lisesi öğrencileri, "kadına şiddete hayır" etkinliği düzenledi.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü

Bafra Anadolu Lisesi öğrencileri, "kadına şiddete hayır" etkinliği düzenledi.

Bafra Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenleri Naim Okay eşliğinde, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla okul önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde toplanan öğrenciler, Türkçe ve İngilizce yazılı pankartlarla kadına yönelik şiddeti kınadı.

Öğrenciler, ellerindeki fenerlerle sokakta "kadına şiddet uygulamayan erkek" arayarak yaptıkları sokak gösterisiyle de dikkati çekti.

Melike Öztürk, öğrenciler adına yaptığı konuşmada, kadına yönelik şiddetin gittikçe arttığını ama kadınların bunu anlatamadığını söyledi.

Kadına yönelik şiddetin uzaklarda olmadığını belirten Öztürk, "Şiddet evimizde, sokağımızda, her yerde. Bafra Anadolu Lisesi olarak diyoruz ki, artık her gün televizyonlarda kadın cinayetlerini değil, kadının hak ettiği değeri izlemek istiyoruz." dedi.

Okul Müdürü Yıldıray Baş ise, şiddete karşı duyarlılık göstermek istediklerini dile getirerek, Samsun Maarif Hareketi kapsamında etkinlik gerçekleştirdiklerini aktardı.

Naim Okay da kadına yönelik şiddeti kınayarak, modern toplumda kadının olması gereken yeri dikkati çekmek istediklerini kaydetti.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 01:55

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954