banner1020
banner978

Görme Engelliler Derneği'nden Başkan Kılıç'a Ziyaret

Bafra Görme Engelliler Derneği Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ ı makamında ziyaret etti.

Görme Engelliler Derneği'nden Başkan Kılıç'a Ziyaret

Bafra Görme Engelliler Derneği Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ ı makamında ziyaret etti.

Bafra Görme Engelliler Derneği; 2. Olağan Kurulu'nda seçilen yeni Başkan Mustafa Kaplan ve yönetim kurulu;  tanışma amaçlı yapılan ziyaretler kapsamında, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ı ziyaret ettiler.

 Yaklaşık 30 dakika süren görüşme oldukça keyifli bir atmosferde gerçekleşti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç; Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan ve yönetimini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaretten çok memnun kaldıklarını belirten Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan, yaptığı çalışmalar hakkında kısaca bilgiler verdi.

 Kaplan ayrıca Bafra’ da karşılaşılan engelli sorunlarıyla ilgili Bafra Belediyesi'nden birkaç talepte bulundu. Bafra Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç şunları söyledi: “ Engelli sorunları hepimizin sorunlarıdır. Tabi ki engelli vatandaşlarımızın eğitim, hukuk, kültür, sosyal, ekonomik ve istihdamından tutun da;  dışarı çıktıkları zaman cadde ve sokaklarda karşılaştıkları birçok sorunlar olduğu gerçektir.

Şunu samimiyetimle belirtmeliyim ki; Bafra Belediyesi olarak, engelli sorunları bizim hassas olduğumuz konular arasındadır. İmkânlar ölçüsünde hatta gerekirse bütün şartları zorlayıp engellilerin sorunlarını çözmek, onların da toplum içinde aktif olarak yer alması için Belediye olarak elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımızdan herkesin emin olmasını isterim.

Örneğin Bafra Belediyemizin engelliler için hizmet veren Engelli Koordinasyon Merkezi bu çalışmalarımızdan biridir. Tabi bu Koordinasyon Merkezi'mizin çalışma alanı daha da genişletilebilir.

 Bu konuda hem size hem de bize büyük görevler düşmektedir. İnşallah hep birlikte el ele verip bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Benim buna inancım tamdır.” İfadelerini kullandı.

Mustafa Kaplan ve beraberindeki heyet Başkan Hamit Kılıç’ a engellilerin sorunları konusunda gösterdiği hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

 Çok sıcak ve samimi geçen ziyaret hatıra fotoğrafları çekimi ile son buldu.

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 02:28

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954