Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da Konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sahnede şov yapmanın değil, icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk. Siyasetimize yalanı, iftirayı, manipülasyonu asla bulaştırmadık. 3-5 oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık, yarenlik, arkadaşlık yapmadık. İcazeti Edirne'deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil milletimize hizmetkar olmakta aradık." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da Konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sahnede şov yapmanın değil, icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk. Siyasetimize yalanı, iftirayı, manipülasyonu asla bulaştırmadık. 3-5 oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık, yarenlik, arkadaşlık yapmadık. İcazeti Edirne'deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil milletimize hizmetkar olmakta aradık." dedi.

Erdoğan, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya "Kurtuluşun, dirilişin, şahlanışın şehri" diye nitelendirdiği Samsun'u ve Samsunluları selamlayarak başladı. 

"Şehitler diyarı Samsun'dan ülkemizin bekası, vatanımızın selameti için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi selamlıyorum." ifadesini kullanan Erdoğan, Allah'ın rahmetinin şehitlerin üzerine olması için dua ettiğini söyledi, gazilik mertebesine ulaşanlara da selam ve saygılarını iletti.

Vatandaşlardan ceketini çıkarmak için izin isteyen Erdoğan, daha sonra 'muhteşem' diye nitelendirdiği Samsun'un her zaman olduğu gibi bugün de kabına sığmadığını ifade etti.

Samsun yöresine ait bir türküyü hatırlatan Erdoğan, "Bize de 'yari Samsun'da ara' dediler, sinemizin yarasına Samsun merhem dediler. Öyle mi? Samsun bizim göz bebeğimiz, aşkımız, sevdamız. Samsun bizim bu mücadelede büyük yoldaşımız. Biz birileri gibi Samsun'u sadece seçim zamanlarında hatırlayanlardan değiliz. Biz muhalefetin adayları gibi Samsun'un yolunu yalnızca ufukta seçim sandığını görünce öğrenenlerden değiliz." dedi.

Son 4 yıl içerisinde Samsun'a 5 kez geldiğini ve vatandaşlarla dertleşip, hasbihal ettiklerini söyleyen Erdoğan, en son 24 Mart'ta partisinin il kongresi için şehirde bulunduğunu hatırlattı.

İl kongresinin yapıldığı gün de sağanak olduğunu anımsatan Erdoğan, buna rağmen Samsunluların çekilmediklerini ifade etti. Erdoğan, "Nasıl Samsun bizi seviyorsa biz de Samsun'u öyle seviyoruz. Samsunlu kardeşlerimizi Hazreti Mevlana'nın ifadesiyle ruhumuzla seviyoruz." diye konuştu.

Samsun'un bugüne kadar kendilerini yarı yolda bırakmadığını, sahipsiz ve yalnız koymadığını dile getiren Erdoğan, 2002'den beri girdikleri tüm seçimlerde Samsun'un AK Parti'nin en büyük ve en güçlü destekçilerinden biri olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 Kasım 2002'de yüzde 45 oy oranıyla AK Parti'yi Samsun'da birinci parti yaptınız. 22 Temmuz 2007'de bu sefer yüzde 58 oy oranıyla AK Parti'yi zirveye taşıdınız. 12 Haziran 2011'de çok daha yüksek bir oy oranıyla yüzde 61,5 ile kendi rekorunuzu kırdınız. 10 Ağustos 2014 seçimlerinde yüzde 66 gibi yine rekor seviyede oy oranıyla bu kardeşinizi cumhurbaşkanlığı makamına getirdiniz. 1 Kasım 2015'te yüzde 63,5 oy oranıyla kaos ve kargaşa senaryolarının önünde çelikten bir set çektiniz. 16 Nisan halk oylamasında yüzde 64 gibi yine Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy oranıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' dediniz." ifadelerini kullandı. 

"Şimdi önümüzde çok daha tarihi, çok daha kritik bir seçim var." ifadesini kullanan Erdoğan, vatandaşlara, "Biz Samsun'dan tıpkı bir asır önce olduğu gibi yeni Türkiye'nin kuruluşuna da öncülük yapmasını istiyoruz. Milli iradenin şehri Samsun'dan biz yine rekor bekliyoruz." dedi.

24 Haziran seçimlerinde şehrin yeni bir rekora ulaşıp ulaşmayacağı, güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için cumhurbaşkanlığında kendisinin, Mecliste AK Parti'nin desteklenip desteklenmeyeceği sorularına vatandaşlardan olumlu yanıt alan Erdoğan, "Maşallah. Rabb'im bu sevdayı kem gözlerden korusun. Rabb'im muhabbetimizi, dayanışmamızı daim eylesin, Rabb'im bu güzel şehirdeki kardeşlik iklimini muhafaza eylesin." diye konuştu.

İstanbul Yenikapı'da dün gerçekleştirdikleri mitingi izleyip izlemediklerini vatandaşlara soran Erdoğan, "Muhteşemdi, acayip bir sağanak vardı. Dedik ki 'Herhalde gelmeyecekler' fakat bu dava var ya bu dava, bu bambaşka bir dava. Bu gönül davası, bu sağanağa rağmen, kar, boran, fırtına hiç dinlemediler. Bu davaya gönül veren tüm kardeşlerim elhamdülillah, bak resmi rakamı açıklıyorum, 1 milyon 300 bin kişi Yenikapı'yı doldurdu. Konuşuyorlar. İnşallah sandıkları patlatmaya hazır mıyız? İşte Samsun'da kendi ölçeğine göre bugün aynı şekilde bu meydanı doldurdu, yolları aynı şekilde doldurdu." dedi. 

- "Bu kadar fakir fukara mıydı"

Samsun'un iktidara geldiklerinden bu yana kendilerine sahip çıktığını dile getiren Erdoğan, Samsun'un sevgisine, desteğine layık olmanın mücadelesini verdiklerini belirtti. Erdoğan şunları kaydetti:

"Gecemizi gündüzümüze katarak Samsun'u her açıdan hak ettiği konuma taşımaya çalıştık. Sahnede şov yapmanın değil, icraat yapmanın, hizmet üretmenin, ülkemize ve şehirlerimize eserler kazandırmanın peşinde koştuk. Siyasetimize yalanı, iftirayı, manipülasyonu asla bulaştırmadık. 3-5 oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık, yarenlik, arkadaşlık yapmadık. İcazeti Edirne'deki provokatörün kapısında nöbet tutmakta değil milletimize hizmetkar olmakta aradık."

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye "Senin ne işin var Edirne'de?" diye soran Erdoğan, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın "Dökülün sokağa" diyerek, 53 Kürt vatandaşın ölümüne neden olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu, 15 yaşındaki kurban eti dağıtan Yasin Börü'nün öldürülmesine yol açan kişi değil mi? Ne işin var senin orada? Bu parti bu kişiden başka bir aday mı bulamadı, bu kadar fakir fukara mıydı? İlla genel başkanlar oluyorsa senin genel başkanın niye aday olmadı?" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Utanmadan sıkılmadan benim için 'O artık yorgun.' diyor. Bay Muharrem, ben antrenmanlıyım, hayatımın 16 yılı futbolla geçti, 40 yıl siyasette tecrübem var. Ama sen daha başlamadan bittin. Niye? Senin yalandan başka sermayen yok ki." dedi.

Erdoğan, Samsun'a son 16 yılda 27 katrilyon lira tutarında yatırım yapıldığını, eğitimde 4 bin 579 yeni derslik inşa ettiklerini, ihtiyaç sahibi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine 73 trilyon lira eğitim bursu verdiklerini söyledi.

Toplam 8 bin 440 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtları açtıklarını belirten Erdoğan, birkaç yıl içinde 5 bin 550 kişilik daha yeni yurt binalarının açılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, biri 35 bin seyirci kapasiteli Samsun Stadyumu, diğeri 5 bin seyirci kapasiteli Bafra Stadyumu olmak üzere iki stadı da Samsun'a kazandırdıklarını anımsattı.

Bunları AK Parti'nin yaptığını vurgulayan Erdoğan, "Biz yaptık, diğerlerinin böyle bir derdi var mı? Ayrıca şehrimizi spor salonları, yüzme havuzları, atletizm pistleri, buz pateni salonu, kayak eğitim merkezi, tenis kortlarıyla donattık." diye konuştu. Erdoğan, bunların AK Parti'nin gençliğe ne kadar önem verdiğinin göstergesi olduğunun altını çizdi.

Londra, Paris gibi dünya şehirlerinde örnekleri bulunan yeni bir eseri Samsun'a kazandıracaklarını anlatan Erdoğan, bu kapsamda eski Samsun Stadı'nı millet bahçesine dönüştüreceklerini söyledi. Projenin gayet güzel olduğunu değerlendiren Erdoğan, bu konuda talimatı TOKİ'ye verdiğini ifade etti. Erdoğan, "İnşallah, çoluk çocuk hep beraber buraya gideceksiniz, burada pikniğinizi yapacaksınız, dinlenmeyi orada yapacaksınız. Samsun'a da yakışır." dedi. Samsun"un yeşille iç içe bir şehir olduğunu belirten Erdoğan, şimdiden hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

- Samsun'a yapılan sağlık yatırımları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'u bir sağlık merkezine dönüştürdüklerini, aralarında 400 yataklı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve 260 yataklı Bafra Devlet Hastanesi'nin de olduğu 34 tesisi hizmete aldıklarını söyledi. Ayrıca, 250 yatak kapasiteli Çarşamba Devlet Hastanesi ile 200 yatak kapasiteli Vezirköprü Hastanesi'nin inşaatında da sona yaklaşıldığını anlatan Erdoğan, bunların yanı sıra Atakum ve Tekkeköy'e 250 yataklı birer devlet hastanesinin de kazandırıldığını bildirdi.

Bunların yanı sıra 19 Mayıs ilçesine en modern teknolojiyle donatılmış bir entegre devlet hastanesi yaptıklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Şüphesiz bunların hepsi kaliteli sağlık hizmeti almak için çok önemli ancak hastane, sağlık ocağı, teçhizattan daha önemlisi sağlık çalışanlarımızın huzur, emniyet ve çalışma azimleridir. Bugüne kadar kamu özel ayrımı yapmadan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarının üzerine kararlılıkla gittik. Bundan sonra doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve diğer sağlık personelimizin güvenliğini en üst seviyede tutmayı sürdüreceğiz.​ Ne hastalarımıza kötü davranılmasına ne de sağlık çalışanlarımıza şiddet uygulanmasına asla müsaade etmeyeceğiz.

Samsun'a bir de şehir hastanesi yakışır dedik. Şimdi, 900 yataklı bir şehir hastanesini de inşallah Samsunumuza bir marka şehir olmanın gereği olarak yapacağız. Nasıl? Biz yaparız, onlar konuşur. Şu anda ihale süreci devam ediyor, çok yakında inşallah başlıyoruz."

- "Senin yalandan başka sermayen yok ki"

Muhalefetin bundan rahatsız olduğu değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, "Utanmadan sıkılmadan benim için 'O artık yorgun.' diyor. Bay Muharrem, ben antrenmanlıyım, hayatımın 16 yılı futbolla geçti, 40 yıl siyasette tecrübem var. Ama sen daha başlamadan bittin. Niye? Senin yalandan başka sermayen yok ki." şeklinde konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan, millet kıraathanelerinde çay, simit, kahve, kek verileceğini söylediğini anımsatarak, "Sen yalan söylüyorsun ve diyorsun ki 'Tatar böreği de verecekmiş, yok Arnavut ciğeri de verecekmiş.' Ben, bunu nerede söyledim, niye yalan söylüyorsun? Yok çorba verecekmiş. Çorbayı şu anda zaten Zeytinburnu Belediyem Merkez Efendi'deki millet kıraathanesinde veriyor gafil, veriyor. Ama sen de bunları takip edecek yürek yok, anlayış da yok. Dolayısıyla, ne dersen de, zaten bundan sonra pek de cevap vermeye değmezsin. Zira 5 gün kaldı, 5 gün sonra benim milletim sizin defterinizi dürecek." ifadelerini kullandı.

- Erdoğan, İnce'nin Samsun'a gelip gelmediğini sordu.

İnce'nin cumhurbaşkanı olması halinde hayata geçireceğini söylediği vaatlere ilişkin de Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Gafil, biz iktidar olduk, iktidar olduğumuzda ben doğruyu konuştum, sen yalanı konuşuyorsun, olmayanı konuşuyorsun. Geldik biz bir ayda olağanüstü hali kaldırdık şimdi ise yeni dönemde terörle mücadelenin gereği olarak inşallah olağanüstü hali süre bittiğinde kaldıracağız. Ama bu demek değil ki bundan sonra yine gelmeyebilir. Eğer teröre yönelik en ufak bir şey olursa yine getirebiliriz. Şu anda bizim olağanüstü halimizin, Samsun'a bir zararı var mı, sanayiye bir zararı var mı, ticarete bir zararı var mı, eğitime bir zararı var mı? Niye rahatsız oluyorsun? Dert başka. Manipülasyon, acaba buradan bir şey elde edebilir miyim? Edemeyeceksin.

Eğer, bugün Güneydoğu'ya huzur gelmişse, bugün Doğu'ya huzur gelmişse, bugün ülkemizde huzur varsa bu olağanüstü hali en güzel şekilde kullandığımız için."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na verilen her oy, darbe ve kriz üreticisi eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır." dedi.

Partisinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinginde konuşan Erdoğan, iktidarlarında 100 bin Samsunlu vatandaşı İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirdiklerini, 1 milyar lira tutarındaki teşviklerden Samsun'da toplam 441 bin işveren ve sigortalının yararlandığını ifade etti.

Samsun'da bir teknokent, 2 Ar-Ge merkezi kurduklarını dile getiren Erdoğan, tüm bu hizmetleri halkın da desteğiyle 24 Haziran'dan sonra daha da hızlandıracaklarını, çoğaltacaklarını vurguladı.

Erdoğan, alandakilere, "24 Haziran'da tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?", "Vakit birlik vakti, vakit Samsun vakti, vakit Türkiye vakti diyor muyuz?" diye sordu. 

Meclis tatile girmeden önce pek çok kritik düzenlemeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Erdoğan, öncelikle emeklilere çifte bayram yaşatmak için her iki bayramda verilmek üzere bin liralık ikramiye getirdiklerini hatırlattı.

Söz verdikleri gibi emeklilere bayram öncesinde bu ikramiyeleri ödediklerini dile getiren Erdoğan, "Bunun yanında, polislerin, öğretmenlerin, hemşire ve din görevlilerinin emeklilik ek göstergelerini 3 bin 600'e çıkardıklarını, böylece emekli ikramiyelerinde ve maaşlarında yüzde 22'lik net bir iyileşme sağladıklarını" belirtti.

Seçim kararından çok önce taşeron sorununu çözdüklerini anlatan Erdoğan, imar ve iskan sorununu imar barışı ile çözdüklerini dile getirdi. Erdoğan, "İmar barışında aman ha durmayın, müracaatlarınızı lütfen yapın. Sıkıntıları ortadan kaldıralım. Bugüne kadar resmi tatile rağmen yarım milyona yakın başvuru yapıldı. Güzel. Beklentimiz, 14 milyon. Yapmayanlar süratle yapsın. Bu sayı gün geçtikçe katlanarak artıyor. İmar ve iskan sıkıntısı olan bütün vatandaşlarımızın hükümetin sağladığı bu tarihi fırsattan faydalanmasını istiyorum." diye konuştu.

- "Bay Muharrem sana bu vebal yeter ya" 

Erdoğan,"Şimdi Bay Muharrem bunlardan da rahatsız oluyor. Biz artık kendisinin iş bilmezliğine, cehaletine, hasisliğine iyice alıştık. Milletimiz de çok kısa sürede Bay Muharrem'in kodlarını çözdü. Seçim meydanlarında başörtüsü deyip Meclisteki görev süresi boyunca nasıl imam hatip ve başörtüsü düşmanlığı yaptığını biz biliriz." ifadesini kullandı.

Üniversitelerdeki başörtüsü yasağına son verme amacıyla yapılan anayasa düzenlemesinin, Mecliste kabul edilmesi üzerine o dönem bazı gazetelerin "411 el kaosa kalktı" manşetiyle çıktığını hatırlatan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin de 411 oya rağmen düzenlemeyi  Anayasa Mahkemesine götürdüğünü söyledi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"O zamanın Anayasa Mahkemesi ne yaptı? Meclisten çıkan bu düzenlemeyi iptal etti. Bay Muharrem sana bu vebal yeter ya. Bay Kemal, size bu vebal yeter ya ama çok rahat meydanlarda yalan söyleyebiliyorsunuz. Televizyon ekranlarında yalan söyleyebiliyorsunuz. Televizyon ekranlarında hak ve adaletten bahsedip, sahibi olduğu dershanede yanında çalışanların nasıl hakkını nasıl gasbettiğini de tespit ettik. Diğer ilkesizliklerini saymıyorum bile. Bay Muharrem sahne şovlarıyla kirli, yasakçı, baskıcı geçmişini kapatabileceğini zannediyor. Kendisi ne bu ülkeyi ne bu milleti ne de benim Samsunlu kardeşlerimi tanıyor. Bu milletin basiret ve ferasetinin ne kadar büyük olduğunu bilmiyor.

Amerika'dan telefon gelmeden, Edirne'deki zatın iznini, icazetini almadan meydanlarda tek bir kelime dahi konuşamıyor. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gibi önüne ne konursa, kulağına ne söylenirse önünü arkasını araştırmadan hemen inanıyor. Tabii böyle olunca de sürekli işletilmekten, telefon dolandırıcılarının maskarası haline gelmekten bir türlü kurtulamıyor. Belki utanır, yüzü kızarır, kendine çekidüzen verir diye Bay Muharrem'in yalanlarını, tutarsızlıklarını ifşa etmeye, eski kirli defterlerini açmaya devam edeceğiz. Seçim döneminde taktığı maskenin arkasındaki çirkinlikleri milletimize göstermeyi sürdüreceğiz. Bunun bir de şairlik yönü de varmış. Gençler biliyor. Ben bunu o şiir kitabından bazı yerleri okumayacağım ama gençler onun bu şiir kitabında nelerin olduğunu çok iyi görecekler. Bu milleti kimse aldatamayacak."

- "Korkaklar zafer anıtı dikemez"

Erdoğan, şimdiye kadar tüm oyunları sandıkta bozduklarını vurgulayarak, "Bölücü örgütünden FETÖ'cülere, faiz lobisinden darbe şakşakçılarına kadar tüm millet düşmanlarına cevabı önce sandıkta verdik. Sandığa giderek vesayetçilerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Oylarımızı kullanarak demokrasi düşmanlarını hizaya getirdik. Sandıklara sahip çıkarak ülkemizin ve milletimizin geleceğini kurtardık. Gerektiğinde 15 Temmuz'da olduğu gibi tanklara, helikopterlere, F-16'lara karşı meydan okuduk." diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise 15 Temmuz gecesi saat 23.17'de tankların arasından arabaya binip Atatürk Havalimanı'ndan ayrıldığını, Bakırköy Belediyesine gittiğini ifade eden Erdoğan, "O anda Atatürk Havalimanı'nda on binler var, ben henüz oraya gelmedim. Ne diyor? 'Sayın Cumhurbaşkanı bana da haber verseydi ben de beklerdim.' Yok iade-i taahhütlü, sana da haber vereceğiz. Biz milletimize çağrımızı yaptık, milletimiz oradaydı. On binler oradaydı ama sen korkaksın, korkaklar zafer anıtı dikemez. Onlar hep kaçarlar. Kuyruklarını da sıkıştırırlar bacaklarının arasına kaçarlar." ifadesini kullandı.

- "Oy, bu milletin darbesavarıdır"

Uğruna bedel ödendiği, 251 kişinin bir gecede kurban verildiği demokrasinin, 3-5 kifayetsiz muhterisin insafına bırakılmadığına işaret eden Erdoğan, sandığın bu milletin namusu ve vandallara, çapulculara, teröristlere karşı en etkili silahı olduğunu kaydetti.

Erdoğan, "Oy, bu milletin darbesavarıdır. 24 Haziran'da Cumhur İttfakı'na verilen her oy, eski Türkiye sisteminin tabutuna çakılmış son çivi olacaktır. 24 Haziran'da AK Parti'ye verilen her oy, istikbalimizin garantisi olacaktır." dedi.

24 Haziran'ı "yeni Türkiye'nin inşası için bir milat" şeklinde değerlendiren Erdoğan, "İstiklalimizi kazandığımız ruhla istikbalimizi kuracağız. Ülkemizin sendelemesini bekleyenlerin bir kez daha heveslerini kursaklarında bırakacağız. Bu sebeple tüm vatandaşlarım aman ha sandığa gitmeyi ihmal etmeyin." şeklinde konuştu.

- "Her şeyin kazası olur ama sandığın kazası olmaz"

Erdoğan, yeni bir yönetim sistemine geçileceğini vurgulayarak, bu seçimlerin oran itibarıyla Türkiye'nin en yüksek katılımlı seçimleri olması gerektiğine işaret etti.

Türkiye'nin bu seçimlerle adını dünya demokrasi tarihine bir kez daha altın harflerle yazdırmasının önemine değinen Erdoğan, "Dönem rehavete kapılma değil, irademize sahip çıkma dönemidir. Gün bahane bulma değil, sandığa damga vurma günüdür. Her şeyin kazası olur ama sandığın kazası olmaz. İş işten geçtikten sonra ahların, vahların, keşkelerin hiç kimseye bir faydası dokunmaz." diye konuştu.

Erdoğan, 24 Haziran akşamına kadar tüm vatandaşlardan olağanüstü gayret beklediğini dile getirdi.

- "Yeni yönetim sistemi çarşamba perşembe açıklanacak"

Herkesi oylarını kullanmaya davet eden Erdoğan, "Bizi terör örgütleri üzerinden hizaya sokmaya çalışanlara cevabımızı sandıkta vereceğiz. Bizi döviz kuru ve kredi notu üzerinden terbiye etmeye heveslenenlere de Osmanlı tokadını sandıkta vuracağız." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'dan Ordu'ya gideceğini, akşam ilginç bir canlı yayına katılacağını belirterek, "Çarşamba, perşembe iki önemli programım var televizyonlarda. Savunma sanayii bu akşam. Çarşamba, perşembe çekimlerde yeni yönetim sistemini açıklayacağım." diye konuştu.

- Notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada, vatandaşlara hitap edeceği Samsun’un üzerini raptiye ile işaretledi.

Miting alanında "24 Haziran’a kadar arife 25 Haziran bayram" pankartı dikkati çekti.

Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Samsun milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamladı.

Mitinge Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, milletvekilleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile belediye başkanları da katıldı.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 21:07

Hasan Eren

YORUM EKLE

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
SIRADAKİ HABER

banner944

banner954