banner1014

Belediye Başkanı Zihni Şahin; 61 Araç Aldı

BAFRA HABER - Bafra Belediyesi yeni aldığı 12 aracı düzenlenen bir tören ve ilçe müftüsünün yaptığı dua ile hizmete girdi.

Belediye Başkanı Zihni Şahin; 61 Araç Aldı

BAFRA HABER - Bafra Belediyesi yeni aldığı 12 aracı düzenlenen bir tören ve ilçe müftüsünün yaptığı dua ile hizmete girdi.

Alınan yeni araçlarla Bafra belediye başkanı Zihni Şahin döneminde 8 yılda 61 iş makinesi ve hizmet aracı ilçeye kazandırılmış oldu. Düzenlenen törene AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Belediye Başkan yardımcıları İsmail Kurt ve Hüseyin Çamaş, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe protokolü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Basar, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, muhtarlar, oda ve dernek başkanları, belediye personelleri ve vatandaşlar ile basın mensupları katıldı.

Düzenlenen törende AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin birer konuşma yaptılar.  

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada Şu bilgileri verdi; “İlçemizde eksik olan is makinelerimizi tamamlamak hizmet standardımızı artırmak ekonomik ömrünü tamamlamış olan araçlarımızı yenilemek ve araç kiralamaya son vermek için 2009 yılından bugüne kadar 61 adet is makinesi ve hizmet aracını ilçemize kazandırdık.            

Bafra belediye başkanı Zihni Şahin konuşmasında alınan yeni araçlar hakkında bilgiler verdi. Başkan Şahin: Fen isleri müdürlüğümüzde kullanılmak üzere 5 adet damperli kamyon. Çevre koruma ve temizlik hizmetleri müdürlüğümüz için 5 adet çöp taksi 1 adet yol süpürge makinesi ile 1 adet zabıta hizmet aracı ile birlikte 12 yeni aracı ilçemize kazandırdık. Bilindiği gibi büyükşehir yasası ile yol ağımız 400 km’den 2600 km.ye mahalle sayımız 21 den 139 a çıktı hizmet alanımız genişledi. Bu nedenle araç ve is makinesi ihtiyaçlarımız arttı. Yasa ile azalan gelirlerimize rağmen son 3 yılda 20 adet yeni iş makinesi ve hizmet aracını ilçemizin hizmetine kazandırdık. 5 yılda 25 yılda yapılandan daha fazla asfalt kaldırım ve beton yol yaptık. Hemşerilerim her güzel hizmete layıktır. Daha çok hizmet etmek için çalışıyoruz. Bu vesileyle bakanlarımıza milletvekilimiz Orhan Kırcalı ve milletvekillerimize büyükşehir belediye başkanımız ve kaymakamımız ile il ve ilce başkanlarımıza belediye başkan yardımcılarımıza meclis üyelerimize sivil toplum kuruluşlarımıza muhtarlarımıza belediye müdürlerimize personellerimize ve hemşerilerime teşekkür ediyorum.”

Bafra Belediyesi - Basın Yayın Servisi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER