banner1014

Bafralı Şairler Ondokuzmayıs İlçesinde Buluştu

Bafralı şairler; Ondokuz Mayıs ilçesi şairi Alaeddin Dursun'un evinde bir araya geldi.

Bafralı Şairler Ondokuzmayıs İlçesinde Buluştu

Bafraşairlerden Kültür Bakanlığı Halk Şairi, Birfani mahlaslı, emekli öğretmen Mehmet Alan, İstanbul' da aşcı olarak çalışıp, aslen Bafra' nın Gazibeyli Mahallesi' den ( köy ) şair Selçuk Ataseven ve Samsun Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay Zerrin; Samsun Ondokuz Mayıs ilçesi şairi Alaeddin Dursun' un evinde bir araya geldi.

Şair ve yazar Oktay Zerrin, 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü, Antalya Alanya' da,  emekli öğretmen ve araştırmacı yazar Arslan Bayır'ın sahibi olduğu Baygenç Yayıncılık' tan piyasaya çıkan "Sevgi Güneşi Çocuklar " adlı 3. yeni ve çocuk şiirleri kitabını, Ondokuz Mayıs ilçesindeki şair Alaeddin Dursun' un evinin bahçesindeki çardakta; şair dostları Birfani Mehmet Alan, şair Selçuk Ataseven ve şair Alaeddin Dursun' a imzalı hediye etti.

Mehmet Alan ve Alaeddin Dursun' un da yeni şiir kitaplarının Ekim ayı başlarında Bafra Ofset'  ten piyasaya çıkacağını açıklarken, şair Selçuk Ataseven de ilk şiir kitabının ön hazırlık çalışmaları içerisinde olduğunu belirtti.

Şairler ayrıca kendi şiirlerinden örnekler verdiler.

Bafralı şairler daha sonra şair Alaeddin Dursun' un evlerinde yatan biri kız ( Cansu Sultan Dursun ), diğerleri erkek ( Hasan Hüseyin Dursun) ve ( Ahmet Mücahid Dursun ) adlarındaki 3 epilepsi hastası çocuklarını ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Ziyarete, Ondokuz Mayıs ilçe şairi Alaeddin Dursun ile eşi Havva Kaya Dursun katıldı.

Ziyaret ve kitap etkinliği ikramlar ve hatır fotoğrafları çekimleriyle sona erdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER