banner1014

Bafralı Romanlar İftar Yemeğinde Buluştu

Bafra'da 'Romanları İş Hayatına Katılım Projesi' kapsamında hayata geçirilen ve projeye katılan romanlara Bafra Musiki Cemiyeti bahçesinde iftar yemeği verildi.

Bafralı Romanlar İftar Yemeğinde Buluştu

BAFRA HABER - Bafra'da 'Romanları İş Hayatına Katılım Projesi' kapsamında hayata geçirilen ve projeye katılan romanlara Bafra Musiki Cemiyeti bahçesinde iftar yemeği verildi.

İftar programında konuşan proje sorumlusu Namık Anarak şunları söyledi, ''Romanları iş hayatına nasıl katabiliriz, nasıl aramıza alabiliriz diye düşünürken, Bafra Belediyesi ile ortaklaşa bir proje geliştirdik, ve düşündük romanların en iyi yaptığı nedir müzik, müzik romanların doğasında var ve bundan yola çıkarak keman, ud, darbuka, kabak kemani, zurna bunların yanında ise enstürumanlara yatkın olmayanlara ses dersleriyle birlikte bunlara bir diploma verelim ve bu diplomayla iş hayatına atalım dedik, proje Avrupa Birliği projesi olup, proje ortağımız Bafra Belediyesi oldu.  'Bafra Romanlarını İş Hayatına Atılım' projesi hazırlandı ve onaylandı. Amacımız ise romanların iş hayatına katılmaları ve kendi çabalarıyla evlerini geçindirmeleridir' dedi.

İftar yemeği yenildikten kısa sohbet edildi.

İftar Programına, Bafra belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, Projede görev yapan öğretmenler ve yöneticiler, OMU Vakfı Koleji Müdürü Mustafa Kurt, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol, Balkan Türkleri Derneği Başkanı Memduh Aksu'da katıldı.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 11:42

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER