banner1028

Bafralı Minibüslerin Çilesine Projeli Çözüm

Bafralı yolcu ve minibüsçülerin yıllardır çözüm beklediği bir soruna daha neşter vuruluyor.

Bafralı Minibüslerin Çilesine Projeli Çözüm

Bafrayolcu ve minibüsçülerin yıllardır çözüm beklediği bir soruna daha neşter vuruluyor.

Yıllar önce alınan karar ile Bafra’dan Samsun’a giden minibüslerin şehir merkezine girememesi nedeniyle hem yolcular hem de minibüs şoförleri sorun yaşıyorlardı.

Ak Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir Bafra Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Hamit Kılıç, daha sonra davetli olarak gittikleri Bafra Minibüsçüler Derneği üyeleri ile bir araya geldikleri toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, göreve gelmelerinin hemen akabinde yıllardır devam den bu çileye bir son vereceklerini belirtti.

Demir: “Bafra Türkiye ekonomisine değer üreten bir ilçemiz”

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Bafra Belediye Başkanımız ve Başkan Adayımız Sayın Hamit Kılıç, Bafra’nın tüm sorun ve beklentilerine hakim bakış açısına sahip. Bafra Belediye Başkanımız ile elele vererek yıllardır çözülmeyen ve vatandaşımıza çile çektiren bu uygulamanın artık sonlandırılması için ne gerekiyorsa yapacağız” Dedi.

“Bafra Minibüs Terminali Projesi ile sorun ortadan kalkacak.”

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, eski Bafra garajını yeni tekniklere göre aynı yerine yeniden inşa ederek yıllardır çözülmemiş bir sorunu daha ortadan kaldıracak adına da Bafra minibüs Terminali olarak belirleyeceğiz.

İki kat olacak, ring sistemi ile içeride araç beklemesinin önüne geçilecek. Teknolojinin her imkânı ile donatılmış terminalde araçların nerede olduğunu belirleyecek araç takip sistemleri ve güzergâhta yolcu alıp bırakılacak noktaları belirleyeceğiz. Sonuç olarak tek bir hat değişikliği ile vatandaşımız istediği yerden istediği yere gidebilecek” Dedi.

Bafralı Minibüsçüler tarafından oldukça büyük bir sevinçle karşılan bu açıklama şimdiden ilçede heyecana neden oldu.

Kılıç: “Hem minibüsçü kardeşlerimiz hem de yolcularımız rahat bir nefes alacak”

Yönetimlerin sorunların devamını sağlamak değil çözüm arayışları içinde olmaları gerektiğini belirten Bafra Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Hamit Kılıç ise: “Uzun bir zaman diliminde Bafra’dan Samsun’a giden vatandaşlarımızın yaşadığı sorunu gelişigüzel uygulamalarla değil, teknolojik altyapıya sahip projelerle giderilecek. Bafra Minibüs Terminali ile hem minibüsçü kardeşlerimiz hem de yolcularımız rahat bir nefes alacak.”

Bafra Belediyesi - Basın Yayın Servisi

Hasan Eren

YORUM EKLE
YORUMLAR
12 yıl
12 yıl - 2 yıl Önce

12 yıl samsuna gidip geldi bu haberden anladığım sadece terminal yapılması sorun terminal değilki sorun minibus esnafının olması gereken sayıdan çok fazla olması sayıları çok fazla olunca 2 yada 3 günde sıra geliyor o zamanda minibüs esnafı para kazanamadığından 35 kilomerelik yola fazla para istiyorlar belediyenin yapması grreken rsnaf sayısını azalaltmak minibüsçü esnafını memenun edecek fiyatlar ödeyerek hatlarını satın alacak ve minibüs adetini 207 den en az 150 ye yada altına düşürecek ki geride kalan esnaf para kazansın samsun ucretleri düşürülsün çoktan beridir minibüslere binmiyorum ama 7 yafa 8 lira arası galiba samsun bu fiyat çok yüksek size bi hesap çıkarayım bafra minibüsüne gitmek için 2 tl daösuna gitmek için 7 tl şehir merkezine tranvay 4 tl ve birde hastane gibi biryere gidilecekse dolmuş 4 tl 2+7+4+4=17 sadece gidiş vebunun dönüşü17+17=34 yani anliyacaniz dille bir kişi samsun büyükşehir sınırları içinde 50 km lik samsun bafra yolculuğu 35 40 tl arası şimdi size soruyorum arabası olan kişi tek kişide gitse arabasıyla gider rahat rahat indi bindi yapmaz çünkü bu gün bir arabanın samsuna yakacağı yakıt zaten 35 tl niye toplu taşımaya binsin ki bafranın halkı neden bu kadar sahipsiz niye samsun bafra arası belediye otobüsü tranvayı yok neden tek vesaitle samsuna gidemiyoruz 4 ayrı vesaite binmek ve her birine ayrı para ödemek zorundayız ben artık binmiyorum tek kişide gitsem arabamla gidip geliyorum daha söyleyecek çok sözüm var aslında çünkü 12 sene eziyet çektim ben o minibüslede..........

SIRADAKİ HABER