banner1014

Bafra’da Öğrenciler Karnelerini Aldı

Samsun’un Bafra ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin ardından öğrenciler, karnelerini aldı.

Bafra’da Öğrenciler Karnelerini Aldı

Samsun’un Bafra ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk döneminin ardından öğrenciler, karnelerini aldı.

Bafra Kaymakam Ahmet Adanur, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Bafra Altınkaya Anadolu Lisesinde karne töreni gerçekleştirildi.

Kaymakam Adanur, burada yaptığı konuşmada, eğitimin bir maraton olduğunu, bir dönemin bitip başka bir dönemin başladığını söyledi.

Bu şekilde eğitim hayatının 16 yıl sürdüğünü anlatan Adanur, "Oynayacaksınız, yürüyeceksiniz, koşacaksınız… Ruhun da tatil etmesi gerekir. Tatilde bol bol kitap okuyun. Böylece ileriki yıllarda rekabet edeceğiniz yaşıtlarınız arasından kendinizi biraz daha öne çıkartabilirsiniz." değerlendirmesinde bulundu.

Katipoğlu da yorucu bir dönemin geride kaldığını dile getirerek, "Karneleriniz aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizi, insani değerlerinizin ya da zekanızın göstergesi değil, sadece dönem boyu yapmış olduğunuz çalışmalarınızın ve sergilemiş olduğunuz çabanın bir sonucudur." diye konuştu.

Törende daha sonra öğrencilere karneleri verildi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 20:10

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER