banner1014

Bafra’da Dikilen Fidanlar, Ağaçlar Ve Çiçekler Kendini Gösterdi

Bafra Belediyesi’nin ilçemizin çeşitli bölgelerinde diktiği ağaçlar, fidanlar ve çiçekler bahar mevsiminin gelmesiyle kendini göstermeye başladı.

Bafra’da Dikilen Fidanlar, Ağaçlar Ve Çiçekler Kendini Gösterdi

Bafra Belediyesi’nin ilçemizin çeşitli bölgelerinde diktiği ağaçlar, fidanlar ve çiçekler bahar mevsiminin gelmesiyle kendini göstermeye başladı. Oluşan güzel görüntüler vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çevremize karşı her zaman duyarlı bir anlayış ile çalışmaktayız. Bu kapsamda 11.000 m² alana sahip olan Adnan Menderes Parkımızda restorasyon yaptık. Yeşillendirdik. 10.000 m² alana sahip olan Alparslan Türkeş Parkını tamamen yeniledik. Mahallelerimizde içinde engelliler parkları da olmak üzere 7 adet yeni park kurduk. Bafra girişinin düzenlendik. Çamlık Mesire Alanını piknik alanı haline getirdik. Cami ve okul bahçeleri düzenlemeler yaptık. Alparslan Mahallemizde 4.000 m² Sedir ormanı, İshaklı mahallemizde 10.000 m²’lik Çam ormanı oluşturduk. İlçemizde her sene 150.000 adet mevsimlik çiçeklendirme ile bitkilendirme çalışmaları yaptık. 1.000 adet ağaç diktik. ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kapsamında okullarımızın çevre ve peyzaj düzenlemelerini yaptık ve çocuk oyun grupları kurduk. Bafra girişimizden başlayarak, Gençlik Caddemiz ve Cumhuriyet Meydanımıza kadar ağaçlandırdık. Bulvar Caddemizi ve pek çok caddemizde ağaçlandırma, orta refüjlerde bitkilendirme ve çiçek dikme gerçekleştirdik. Park ve bahçelerimizi her yıl düzenledik.“ dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “120 dönümlük alanda mesire alanları, hobi bahçeleri ve ağaçlandırma çalışmaları başlattık. Kent Ormanı çalışmalarımız devam ediyor. Cumhuriyet Meydanımızı yeniledik. Ağaçlandırma çalışmaları belli bir zaman sonra kendini göstermektedir. 15 Temmuz Demokrasi Meydanımızda, gençlik caddemizde, bulvarda ve pek çok caddemizde bu çalışmalar kendini göstermeye başladı. Vatandaşlarımızın oluşan güzel görüntülerden duydukları memnuniyeti ifade etmeleri bizleri memnun etmiştir.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER