banner1014

Bafra’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

BAFRA HABER - Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor.

Bafra’da Çöp Konteynerleri Dezenfekte Ediliyor

BAFRA HABER - Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor.

Ekipler, şehir merkezinde bulunan bütün konteynırlara dezenfekte işlemi gerçekleştirecek. Yetkililer, belirli periyotlarda gerçekleştirilen dezenfekte işleminin özellikle yaz aylarında sıklıkla yapıldığını belirttiler.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Konteynır içine atılan çöpler, konteynırın iç yüzeyine yapışmakta olup, çöp suları konteynır dibinde toplanmaktadır. Konteynır boşaltılsa bile iç yüzeye yapışan çöplerin ve dipte bulunan çöp sularının oluşturduğu asit konteynır yüzeyini yıpratarak, paslanma ve aşınmalara yol açmaktadır. Sızmalar olmakta, hijyen konusunda çeşitli zararlar oluşmakta ve haşereler artmaktadır. Bu nedenlerden dolayı çöp konteynerlerini periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. Yaptığımız bu işlem ile çöp konteynerlerinde biriken yağ, kir, pas temizleniyor, kötü koku oluşumu engelleniyor, hijyen sağlanıyor. Bu çalışmaları zaman zaman yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.”

Vatandaşlara da bazı uyarılarda bulunan Başkan Şahin şunları ifade etti: “Bizlere temizlik ile ilgili bazı konularda sıklıkla şikâyet geliyor. Mesela bazı vatandaşlarımız evlerinden çöpleri sarkıtarak hem kötü bir görüntü oluşturuyor, hem çöp sularının yerlere akmasına sebep oluyor. Sarkıtılan çöplerin etrafında aynı zamanda sinekler ve larvalar üreme imkânı buluyor. Bu durumun da sağlığımızı tehdit eden unsurlar arasında bulunduğunu unutmayalım. Bunun yanında bu çöpler sokak hayvanları tarafından da parçalanarak etrafa saçılıyor. Şehrimizin temizliği ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için vatandaşlarımızdan bu konulara özen göstermelerini rica ediyoruz. Lütfen çöp toplama araçlarının geçiş saatlerini takip edelim. Çöplerimizi konteynırların etrafına değil içine bırakalım. Konteynırlara moloz dökmeyelim. Molozlarımızı belediyemizin gösterdiği alanlara dökelim. Bu şehir hepimizin. Evlerimizin içinde temizliğe gösterdiğimiz özeni yaşadığımız şehre de gösterelim. Çünkü bu şehir hepimizin evi. Bu konularda sadece belediyeye değil vatandaşlara da önemli görev ve sorumlulukların düşüyor.”

Bafra Belediyesi - Basın Yayın Servisi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER