banner1025
banner1028

Bafra Ülkü Ocaklarında Hocalı Katliamı Konferansı

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanlığı, Hocalı ’da yaşanan katliamın 27.yıl dönümü nedeniyle bir konferans düzenledi.

Bafra Ülkü Ocaklarında Hocalı Katliamı Konferansı

Ülkü Ocakları Bafra İlçe Başkanlığı, Hocalı ’da yaşanan katliamın 27.yıl dönümü nedeniyle bir konferans düzenledi.

19 Mayıs Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansı Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ta takip etti.

Bafra Ülkü Ocakları Konferans salonunda düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin; ‘İnsanlıktan nasibini almamış Ermeniler, 26 Şubata bağlayan o kara gecede, bölgede ki Sovyetlerin 366. Alayının da desteği ile Hocalı Kasabasında, 83 çocuk, 106 kadın ve 70’ten fazla yaşlı dâhil olmak üzere toplamda 613 kişi katletmiştir. Hocalı Katliamının 27. Yılında hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, hepinizi birer Fatiha okumaya davet ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene’’ dedi.

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin’in konuşmasının ardından, 19 Mayıs Üniversitesi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürümü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan 27. Yılında Hocalı Katliamı ile ilgili konferans verdi.

Programa Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bafra Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, 25. Dönem MHP Samsun Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Edis, Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Avukat İbrahim Semiz, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bafra Belediyesi - Basın Yayın Servisi

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 09:11

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER