banner1028

Bafra GİAD’tan Sosyal Sorumluluk Projesi

Bafra Genç İş adamları derneği ; Kolay Neyzen Tevfik İlkokulu öğrencilerine Bafra Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile Samsun’a gezi düzenledi.

Bafra GİAD’tan Sosyal Sorumluluk Projesi

Bafra Genç İş adamları derneği olarak Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gençlerimizin ülkemizin tarihini daha iyi anlamaları, kuruluş aşamasında çekilen zorlukları anlatmak ve milli mücadelemizin başladığı Gazi Mustafa Kemal Paşa’mızın Samsun’a çıkışının 100.Yılı vesilesi ile bölgemizde uzak kırsal bölgelerden taşımalı eğitimle gelen Kolay Neyzen Tevfik İlkokulu öğrencilerine Bafra Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleri ile Ata’mızın Samsuna İlk Ayak bastığı yer olan kurtuluş yolu, Gazi Müzesi, Bandırma Vapuru, Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi gezdirildi. 

Okul Müdürümüz Sıtkı ŞAHİN ve Müdür Yardımcımız Nazım Zengin’le koordine yapılıp, üçüncü ve dördüncü sınıf öğretmenlerimiz Erol TEMİZ, Ahmet ARSLAN, Esra ÇAKIR, Arzu TOKGÖZ ile 72 öğrencimiz ile birlikte tarihimizin izlerini taşıyan Samsun’da ülkemizin kurtuluş mücadelesinin nasıl başladığı, mücadelelerimizin adımlarının neler olduğu ve yokluklar içerisinde küllerinden yeniden doğan bir ülkenin tarihi öğrencilerimize anlatılmıştır.

Dernek Yönetim Kurulundan Soner ALTUNIŞIK, Emre TÜRKER ve Dernek Koordinatörü Murat SEVER ile birlikte geziye eşlik etmiştir. 

Bizlere bu projemizde destek olan Bafra Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Neyzen Tevfik İlkokulu Müdür, Müdür Yardımcısı ve sınıf öğretmenlerimize ve projemizin hayata geçmesinde dernek üyelerimize teşekkür ederiz.

Unutmayalım ki! Gençler bizim geleceğimizin teminatıdır.

Bafra Genç İş Adamları Derneği

Yönetim Kurulu

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER