banner1028

Bafra'da Lisede Duruşma Salonu Açıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde Adalet Alanı Duruşma Salonu açıldı.

Bafra'da Lisede Duruşma Salonu Açıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`nde Adalet Alanı Duruşma Salonu açıldı.

Bafra ilçesi Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi`nde Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Baro Temsilcisi Avukat Serkan Dönüm, Bafra Açık Ceza İnfaz kurumu Müdürü Turan Tabakoğlu`nun katkıları ile Adalet Alanı Duruşma Salonu açıldı.

Açılış programında konuşan Şehit Erkut Yılmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halil Uncu; “Sayın konuklar okulumuz adalet alanı 2015-2016 sezonunda açılmış olup, ilk mezunlarını verdik. Bu mezunlarımızdan 11 kişi üniversiteye yerleşmiştir. Bafra Adliyesi daha öncede okulumuza yardımcı olmuştur. Yapılan bu salonla birlikte öğrencilerimiz uygulamalı olarak derslerini yaşayarak öğreneceklerdir. Değerli katılımcılara katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu yaptığı açıklamda; “Şehit Erkut YILMAZ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Adalet Bölümü için oluşturulan “Duruşma Salonunun” açılışını Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Turgut TÜRKMEN, Baro Temsilcisi Sayın Serkan DÖNÜM ve Açık Cezaevi Md. Sayın Turan TABAKOĞLU’nun katılımı ile gerçekleştirdik. Duruşma Salonunun yapımındaki destekleri için Başsavcımıza, Avukatlar adına Baro Temsilcimize ve Açık Cezaevi Müdürümüz ile Programda emeği geçen meslektaşlarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi. Kurdele kesiminin ardından okul öğrencileri konuklara mahkeme gösterimini sundu.

Program yapılan ikramların ardından son buldu.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER