banner1014

Yasak Aşk Cinayeti Yıllar Sonra Çözüldü

Rize'nin Ardeşen ilçesinde bir fırında işçi olarak çalışırken 2007 yılında ortadan kaybolan ve geçtiğimiz günlerde arazide elbise ve ceset parçaları bulunan şahsın yasak aşk cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.Ağrı’nın Patnos...

Yasak Aşk Cinayeti Yıllar Sonra Çözüldü
Rize'nin Ardeşen ilçesinde bir fırında işçi olarak çalışırken 2007 yılında ortadan kaybolan ve geçtiğimiz günlerde arazide elbise ve ceset parçaları bulunan şahsın yasak aşk cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.

Ağrı’nın Patnos ilçesinden eşi Süheyla ve 2 çocuğu ile birlikte Rize'nin Ardeşen ilçesine göç eden ve bir fırında çalışmaya başlayan Yüksel Oğur (34), 2007 yılının Aralık ayında esrarengiz biçimde ortadan kayboldu. Oğur'u arama çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, Süheyla Oğur'un 43 yaşındaki Muhammet A. ile yaptığı telefon görüşmeleri üzerine yoğunlaştı. Yasak aşk şüphesi üzerine Süheyla Oğur ile Muhammet A. ve Muhammet A.’nın arkadaşı Murat N.’yi gözaltına alan polis, yeterli delil bulunamadığından şahısları serbest bıraktı. Olaydan yıllar sonra ‘Süheyla Oğur ve Muhammet A. arasında ilişki olduğu ve Yüksel Oğur'un Hopa'nın Köprücek köyü Sultan Selim mevkisinde tabanca ile vurularak öldürüldüğü’ ihbarı üzerine harekete geçen polis, bölgede yaptıkları arama çalışmaları sonucunda Yüksel Oğur'a ait gömlek, pantolon ve kemer gibi eşyalar ile ceset parçalarına ulaştı. Bunun üzerine Yüksel Oğur cinayetiyle ilgili olarak Süheyla Oğur, Muhammet A. ve Murat N. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Süheyla Oğur'un 2 çocuğu ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na verildi.

Olayla ilgili İHA muhabirine konuşan Yüksel Oğur’un ağabeyi Cezmi Oğur, kardeşinin yıllardır kayıp olduğunu ve bu süre içerisinde her zaman olayın takipçisi olduklarını belirtti. Ağabey Oğur, kardeşinin yasak aşk kurbanı olduğunu ve bu işi yapanların insanlıktan nasiplerini almadıklarını söyledi.

Rize’den getirilen kemik parçaları da Patnos’ta toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER