banner1014

Samsun’da Uyuşturucu ve FETÖ Operasyonları

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Çarşamba ilçesi ve İl Merkezinde Uyuşturucu operasyonu ile İlkadım ve Atakum ilçelerinde FETÖ operasyonu düzenledi.

Samsun’da Uyuşturucu ve FETÖ Operasyonları

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çarşamba Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince Çarşamba İlçesinde Arz ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; M.Ç. ve S.T. isimli şahısların Çarşamba İlçesi Kirazlıkçay Mahallesinde bulunan bir adreste uyuşturucu madde bulundurduğu ve irtibatta oldukları şahıslara uyuşturucu madde satışı yaptıkları yönünde bilgiler elde edilmiştir. Elde edilen bilgilere istinaden yapılan operasyonda, 3 paket halinde toplam 5 kilo 650 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında 2 şüpheli şahıs yakalanarak uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilmiştir.

Ayrıca; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İl Merkezinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik tespit edilen 7 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiş, yapılan operasyonda;202 kapsül uyuşturucu madde etkisi doğuran sentetik ecza,6,63 gram esrar maddesi,1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir. Soruşturma kapsamında 5 şüpheli şahıs yakalanarak uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan gözaltına alınmıştır.

Yine; Samsun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce FETÖ mensuplarına yönelik yürütülen çalışmalarda örgütün firari üyelerinin saklanmak için kullandıkları “Örgüt Evlerine” yönelik İlkadım ilçesinde bulunan 2 ve Atakum ilçesinde bulunan 1 adreste 26/11/2019 günü yapılan eş zamanlı operasyonlarda; örgüte müzahir kurumlarda  çalışan üç (3) şahıs ile 7 yıl 5 ay 3 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan meslekten ihraç edilen bir (1) hakim ve arama kararı bulunan bir (1)  komiser  olmak üzere toplamda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan şahıslar adli mercilere sevk edilmişlerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER