banner1020
banner978

Polisten Çalıntı Kurbanlık Hayvan Uyarısı

Samsun'da polis, kurban pazarlarını dolaşarak kurban satanlara ve vatandaşlara broşür dağıtıp hayvan hırsızlarına ve dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu Amirliği...

Polisten Çalıntı Kurbanlık Hayvan Uyarısı
Samsun'da polis, kurban pazarlarını dolaşarak kurban satanlara ve vatandaşlara broşür dağıtıp hayvan hırsızlarına ve dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu Amirliği ile Dolandırıcılık Bürosu Amirliği ekipleri, kurban pazarlarını dolaşarak burada kurbanlık hayvan satan vatandaşlar ile kurbanlık alanları hayvan hırsızlığı ve dolandırıcılıklara karşı uyardı. Broşür dağıtan polis, "Kurbanlık hayvanlara küpe takılmalı, küçükbaş hayvanlar silinmeyecek şekilde işaretlenmeli. Bölgede dolayan şüpheli araçlar ve şahıslar güvenlik güçlerine haber verilmeli. Değeri bilinmeyen yabancı para ile satış yapılmamalı. Değerini bildiğiniz paralarla kurbanlık alın ve satın. Havyan alım satımı yapan kişilerin kimlik ve diğer bilgilerini alın. Çek ve senet karşılığı kurbanlık alış verişin de dikkatli olunmalı. Hayvan satışlarında para satış yerinde alınmalı. Alınan paranın sahte olup olmadığına dikkat edilmeli. Hayvan hırsızlığı ve dolandırıcılığı olayına erken müdahale edilmesi çok önemlidir" diye uyarıda bulundu.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER