banner1028

Palalı Saldırgan Yakalama Gerekçesi Belli Oldu

Gezi Parkı olayları kapsamında, eylemcilere pala ile saldıran Sabri Ç. hakkında, savcılığın itirazı üzerine çıkan yakalama kararının gerekçesi belli oldu.Mahkemeden serbest bırakılan Sabri Ç.’nin tutuklanması için savcılık itiraz...

Palalı Saldırgan Yakalama Gerekçesi Belli Oldu
Gezi Parkı olayları kapsamında, eylemcilere pala ile saldıran Sabri Ç. hakkında, savcılığın itirazı üzerine çıkan yakalama kararının gerekçesi belli oldu.

Mahkemeden serbest bırakılan Sabri Ç.’nin tutuklanması için savcılık itiraz etmişti. Savcılığın itirazını değerlendiren İstanbul 1.Ağır Ceza Mahkemesi Sabri Ç. Hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vermişti.

Şüpheli Sabri Ç’nin yaraladığı belirtilen mağdurlar Kaan Polat ve Kayhan Şahan’ın hakkındaki darp raporlarına atıf yapılan yakalama kararında, olay bölgesinde yer alan tanıkların beyanlarına da yer verildi. Kamera kayıtlarının incelendiğinin belirtildiği kararda, “Suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların bulunması, mağdur veya başkaları üzerinde baskı kurulma girişimi hususunda kuvvetli şüphe bulunması, turizm işi ile iştigal ettiğini beyan eden şüpheli de ele geçen ve mesleğiyle mutad olmayan şekilde ele geçen suç aletinin niteliği ve adli kontrol tedbirlerinin yeterli görülmemesi nedeniyle yakalama kararı çıkartılmasına karar verilmiştir.”denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER