banner1028

(özel Haber) Organize Hırsızlık Kamerada

Merter’de organize bir şekilde hareket ederek bir işyerinden yaklaşık 25 bin TL çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı.Alınan bilgiye göre, 3 kişilik hırsızlık çetesi Merter’de bulunan bir kot toptancısından yaklaşık 25 bin...

(özel Haber) Organize Hırsızlık Kamerada
Merter’de organize bir şekilde hareket ederek bir işyerinden yaklaşık 25 bin TL çalan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 3 kişilik hırsızlık çetesi Merter’de bulunan bir kot toptancısından yaklaşık 25 bin TL çaldı. Şebekenin hırsızlığı gerçekleştirmek için hazırladığı organizasyon ise güvenlik kameralarına yansıdı. Kameralardaki görüntülerde hırsızlık öncesi keşif için pasajın içine giren iki kişi, keşfin ardından dışarıya çıkıyor. Ardından pasaja giren başka bir şahıs ise dükkan sahibi Erkan Karakurt’u bir diğer dükkana götürerek oyalama başlıyor. Bunun ardından pasaja yeniden gelen iki kişiden biri dükkana girerken, diğeri kontrol için dışarıda kalıyor. Dışarıda kalan şüpheli ise işyeri sahibi ile diğer dükkana giden arkadaşının elinde bulunan açık telefondan sesleri dinleyerek, dükkan sahibinin gelip gelmediğini kontrol ederken, dükkana girmeye çalışan bir kadını da önüne geçerek engelliyor. Yaklaşık 2 dakika sonra dükkandan çıkan hırsız, kasadan aldığı 6 bin 500 dolar, bin 500 Euro ve 8 bin TL olmak üzere yaklaşık 25 bin TL parayı cebine koyarak, diğer hırsız ile birlikte olay yerinden uzaklaşıyor.

İşyerine döndükten sonra hırsızlık olayını fark eden Erkan Karakurt, yaşanan olayla ilgili şikayette bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER