banner1014

Motosikletli Polis Timlerimiz Suç ve Suçlularla Mücadelede Büyük Önem Taşıyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, protokol üyeleriyle birlikte, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri Amirliğine alınan yeni motosikletlerin teslim ve göreve sevk programına katıldı.

Motosikletli Polis Timlerimiz Suç ve Suçlularla Mücadelede Büyük Önem Taşıyor

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, protokol üyeleriyle birlikte, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri Amirliğine alınan yeni motosikletlerin teslim ve göreve sevk programına katıldı.

Devletimizin en önemli önceliklerinden birisinin de vatandaşlarımızın kendilerini hayatın her anında huzur ve güven içerisinde hissetmelerini temin etmek olduğunu belirterek, ilimizde de Emniyet Teşkilatımızın başarılı çalışmalarıyla vatandaşlarımıza bu huzur ve güveni hissettirmeye gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Dağlı, “Motosikletli Polis Timlerimiz de bu huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak adına suç ve suçlularla mücadele konusunda büyük önem taşımaktadır. İlimizde meydana gelen asayiş ve trafik olaylarına en kısa sürede müdahale edilmesi, suçun işlenmeden önlenmesi, suçluların takibinin daha seri şekilde yapılması hedefiyle 2002 yılında kurulan Motosikletli Polis Timlerimiz zamanla araç ve personel bakımında desteklenip büyütülerek, polisin görünürlüğünü ve etkinliğini artırıp suç ile önleyici, caydırıcı, hızlı ve etkili şekilde mücadele etmiş, Emniyet Teşkilatımızın vitrini konumuna gelmiştir.” dedi.

Bugün teslim edilen 5 motosikletle birlikte motosiklet sayısının 53’e, personel sayısının da 92’ye ulaştığını belirterek, Yunus, Şahin ve Narkotimlerden oluşan motosikletli unsurlarımızın kullanmış oldukları motosikletlerin günümüz şartlarına göre en modern şekilde yenilenmesine ve geliştirilmesine devam edileceğini ifade eden Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, Motosikletli Polis Timlerimiz tarafından yürütülen faaliyetler hakkında da bilgi vererek, “2021 yılının tamamı ve 2022 yılının 9 aylık döneminde; 413.650 şahsa GBT yapılmış, 766 aranan şahıs, 345 ruhsatsız tabanca, 83 av tüfeği, 48 kurusıkı tabanca, 3.546 adet çeşitli çaplarda mermi, 1.324 adet kesici alet, 17 kilo 186 gr esrar, 2 kilo734 gr bonzai, 1 kilo 420 gr metanfetamin, 645 adet extasy, 24.063 adet sentetik ecza yakalanmıştır. Ayrıca yapılan trafik kontörlerinde 106.577 araç kontrol edilmiş, 60 aranan araç yakalanmış ve 35.842 araca idari para cezası uygulanmıştır.” diye konuştu.

Motosikletli Polis Timlerimizin asayiş, narkotik ve trafik olayları başta olmak üzere; suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, meydana gelen olaylara en kısa sürede müdahale edilmesi ve şüpheli şahısların yakalanmasında başarılı çalışmalar yürüttüğünü kaydederek, Motosikletli Polis Timlerimizin yeni araçlarının hayırlı olmasını dileyen Vali Dağlı         , “Kendilerine üstün başarılar temenni ediyorum. Allah kazasız, belasız, huzurlu görevler nasip etsin. Bu vesileyle, 2020 yılında ebediyete uğurladığımız şehidimiz Adem Keskin başta olmak üzere bugüne kadar emniyet hizmetlerinde hayatını kaybeden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER